Квиток на Місяць: NASA запросила всіх охочих відправити ім’я до супутника Землі

NASA запропонувала всім охочим відправити ім’я на південний полюс Місяця. Воно буде записано на спеціальний чіп, який буде встановлений на місяцехід VIPER.

Місяцехід VIPER (концепт). Джерело: NASA/Daniel Rutter

Національна аерокосмічна адміністрація досить часто надає можливість відправити ім’я в космос. Саме так вона популяризує як свої місії, так і космічні дослідження загалом. Минулого разу NASA пропонувала всім охочим надіслати свої імена до Європи. Цього разу, вони відправляться на Місяць.

Імена будуть вигравіювані на чіпі, який буде встановлений на місяцехід VIPER. В акції може взяти участь будь-який охочий. Щоб відправити своє ім’я на Місяць, треба заповнити невелику форму за цим посиланням.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

VIPER є першим місяцеходом, побудованим NASA. Основне завдання апарата — вивчення місячного ґрунту з метою визначення кількості водяного льоду, що міститься в ньому. VIPER має здійснити посадку на західній околиці 73-кілометрового кратера Нобіле. Він розташований поблизу південного полюса супутника і його дно ніколи не освітлюється Сонцем.

Наразі запуск VIPER запланований на 10 листопада 2024 року. Ровер буде відправлений до Місяця ракетою Falcon Heavy. Для висадки VIPER на південний полюс буде використана, побудована компанією Astrobotic, платформа Griffin. Щоправда, з огляду на недавню аварію апарата Peregrine, який теж був створений Astrobotic, є ймовірність, що NASA перенесе запуск, щоб провести додаткові тести платформи.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів