NASA обрала місце посадки місяцехода VIPER

На пресконференції, що відбулася 20 вересня, представники NASA назвали місце, обране для посадки місяцехода VIPER (Volatiles Investigating Polar Exploration Rover). Вибір аерокосмічної адміністрації припав на західну околицю 80-кілометрового кратера Нобіле.

       

Візуалізація місцевості в районі кратера Нобіле. Джерело: NASA

Кратер Нобіле розташований поблизу південного полюса Місяця. Його глибина сягає 3,5 км, більша частина кратерного дна ніколи не освітлюється сонячними променями. Передбачається, що там можуть міститися значні поклади водяного льоду.

Основне завдання VIPER полягатиме у вивченні місцевого ґрунту з метою визначення процентного вмісту в ньому води. Для цього місяцехід оснастять буром, що дозволяє добувати зразки з глибини до метра, та трьома науковими інструментами. Детектор нейтронів NSS допоможе виявити місця ймовірного залягання льоду, спектрометри MSolo і NIRVSS — визначити хімічний склад реголіту.

Концепт ровера VIPER. Джерело: NASA Ames/Daniel Rutter

VIPER відправиться в космос у 2023 році. Для його запуску буде використана ракета Falcon Heavy, для посадки на Місяць — посадкова платформа Griffin, створенням якої займається компанія Astrobotic. Загальний термін роботи мобільної лабораторії повинен скласти не менше сотні днів. Зібрані нею дані будуть використані у плануванні місій за програмою Artemis, мета якої — повернення людей на Місяць і створення там постійної заселеної бази.

За матеріалами: https://www.nasa.gov