Космічний телескоп James Webb уперше простежив за астероїдом

Космічна обсерваторія NASA James Webb (JWST) нового покоління вперше спостерігала за астероїдом, що рухається, напередодні початку періоду введення в експлуатацію. Успішне відстеження найближчого об’єкта показує, що JWST може стежити як за тілами Сонячної системи, так і за далекими галактиками, зорями та іншими об’єктами, які спостерігатиме протягом свого як мінімум 20-річного терміну служби.

James Webb
Космічний телескоп James Webb. Джерело: NASA

Астероїдом, обраним для спостереження, був Тенцинг 6841. Це об’єкт з головного пояса, названий на честь Тенцинга Норгея — альпініста з Тибету та одного з двох перших відомих людей, що підкорили гору Еверест разом з Едмундом Хілларі. Так співпало, що спостереження James Webb проводилися за кілька днів до 69-ї річниці підкорення вершини 29 травня 1953 року.

Команда спеціально обрала назву астероїда, пов’язану з успіхом, який був досягнутий нелегко. Так склали список із 40 варіантів, найкращим з яких виявився Тенцинг 6841.

Плани на перший рік спостережень James Webb

За словами NASA, James Webb стикається з кількома додатковими проблемами при відстежуванні цілей, що рухаються. Оскільки для стеження за астероїдами телескопа необхідно перемикатися між холоднішим і гарячішим положенням, що може вплинути на тонке вирівнювання дзеркал та інструментів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Спостереження за астероїдом допоможе науці краще розглянути планети Уран і Нептун, які були відвідані лише одним космічним апаратом NASA «Вояджер-2». Інші заплановані наукові цілі у Сонячній системі включають кільця Сатурна, атмосферу його супутника Титана, спостереження за кількома крижаними об’єктами в поясі Койпера та спорадичними шлейфами, що походять від крижаного супутника Європи.

Очікується, що James Webb буде введений в експлуатацію вже у червні. У перший рік Сонячній системі буде присвячено приблизно 7% наукових спостережень.

Нагадаємо, що раніше астероїд розміром із дві Київські телевежі пролетів повз Землю.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди