Космічна обсерваторія James Webb зазнімкувала Сатурн

Космічний телескоп James Webb (JWST) уперше зазнімкував Сатурн. На зроблених ним знімках можна побачити як саму планету, так і її кільця.

Необроблений знімок Сатурна, зроблений телескопом James Webb у ближньому інфрачервоному діапазоні. Джерело: NASA/ESA/CSA/JWST/JWSTFeed

Основне призначення JWST полягає в пошуку перших зір і галактик у Всесвіті та визначенні характеристик екзопланет. Але він також використовується і для вивчення ближчих об’єктів, розташованих у нашій Сонячній системі. За час роботи JWST вже отримав зображення Юпітера, Нептуна та Урана. Тепер він зазнімкував і Сатурн.

Наразі в мережі доступні необроблені знімки Сатурна, зроблені за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam. На них можна побачити як саму планету, хмарні смуги в її атмосфері, так і деякі з її супутників, а також фонові зорі.

Необроблений знімок Сатурна, зроблений телескопом James Webb у ближньому інфрачервоному діапазоні. Джерело: NASA/ESA/CSA/JWST/JWSTFeed

Можна звернути увагу на те, що в інфрачервоному діапазоні кільця Сатурна набагато яскравіші за саму планету. Через це на деяких знімках вона здається майже невидимою.

Найближчим часом варто очікувати появу оброблених версій цих знімків без шумів і артефактів зображення. Крім того, надалі JWST проведе спостереження Сатурна, за допомогою камери середнього інфрачервоного діапазону MIRI, що дасть змогу отримати більше інформації про нього та його знамениті кільця.

Ви також можете почитати про те, як JWST допоміг астрономам визначити час життя кілець Сатурна, що залишився.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли