Компанія KBR, яка є одним із дрібних партнерів Міністерства оборони США та NASA досліджуватиме нетрадиційні орбіти, які лежать вище за геостаціонарну. Американські військові вже неодноразово висловлювали зацікавленість у них.
Нетрадиційні орбіти
Достатньо маловідома компанія KBR недавно отримала замовлення від дослідницької лабораторії ВПС США на дослідження так званих нетрадиційних орбіт. Про це стало відомо з повідомлення Міністерства оборони США, опублікованого 28 липня.
З повідомлення випливає, що його метою є краще розуміння хаотичних орбіт в області XGEO, а його вартість становить 24,9 млн доларів США. З нього також стає зрозумілим, що йдеться про орбіти, які розташовані вище, ніж геостаціонарна, тобто з висотою, більшою за 35 786 км.
Американські військові давно ними цікавляться з огляду на можливість розміщення там супутників зв’язку та попередження про ракетний напад. Судячи з усього, вони повинні складатися з багатьох апаратів, адже робота спрямована на підтримку розвитку надійних можливостей для кращого розуміння і прогнозування руху, об’єднання даних, визначення початкової орбіти та виявлення маневрів.
Чому саме KBR отримала це замовлення?
Достатньо цікавою є історія того, чому саме KBR отримала це замовлення. На здійснення відповідних робіт був оголошений конкурс, все як годиться, але заявка на нього прийшла рівно одна, і не дивно, що саме вона й перемогла.
Досі KBR була лише одним із численних дрібних підрядників NASA. Вона має кілька контрактів усе з тією ж лабораторією ВПС на експлуатацію та обслуговування сенсорних об’єктів, а також на управління дослідницькими проєктами з вивчення космічного простору. Минулого року компанія виграла контракт вартістю 39,5 млн доларів на аналіз впливу природних і техногенних загроз на космічні апарати на орбіті.
Управління космічних апаратів ВПС також фінансує льотний експеримент під назвою «Оріон», спрямований на моніторинг далекого космосу. У листопаді лабораторія уклала з компанією Advanced Space контракт вартістю 72 млн доларів на розробку космічного апарата для місії Oracle.
За матеріалами spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine