NASA та SpaceX вивчать можливість підняття орбіти Hubble

NASA та SpaceX оголосили про підписання угоди. Його метою є вивчення можливості підняття орбіти телескопа Hubble за допомогою корабля Crew Dragon.

Орбіта телескопа Hubble

Зараз телескоп Hubble знаходиться на 540-кілометровій навколоземній орбіті. Її висота поступово знижується під впливом верхніх верств земної атмосфери. Оскільки телескоп не має власних двигунів, підняття його орбіти можливе лише з використання «сторонніх» космічних апаратів. Раніше для цього використовувалися шатли. Востаннє крилатий корабель підняв орбіту Hubble у 2009 році (це сталося у межах фінальної місії з обслуговування телескопа). З того часу його висота поступово знижувалася.

Місія ремонту телескопа Hubble. Джерело: NASA

При цьому варто нагадати, що зараз Сонце входить у новий цикл активності. Цей процес супроводжуватиметься неминучим «роздуванням» земної атмосфери, що прискорить сходження з орбіти всіх космічних апаратів — особливо тих, що подібно до Hubble, не мають двигунів.

Оскільки Hubble все ще має можливість проводити наукові спостереження, його передчасне сходження з орбіти стане суттєвою втратою для астрономів. Тому NASA розпочала опрацювання потенційного плану з порятунку телескопа. Його ключовим компонентом може стати корабель Crew Dragon.

Програма Polaris

Згідно з опублікованим на сайті NASA повідомленням, організація вивчить можливість підняття орбіти телескопа під час однієї з місій за програмою Polaris. Вона фінансується мільярдером Джаредом Айзекманом. За його твердженням, у межах Polaris буде здійснено не менше трьох пілотованих польотів. Метою першої місії стане вихід у відкритий космос і побиття рекорду висоти орбіти Gemini 11. Програми решти польотів поки що не затверджені.

Корабель Crew Dragon, що наближається до МКС. Джерело: NASA

За словами представників NASA, факт підписання угоди не означає, що організація дала добро на проведення місії. І тим більше не йдеться про політ з метою технічного обслуговування телескопа. Але оскільки йдеться про приватну ініціативу, яка реалізується власним коштом її організатора, аерокосмічна адміністрація відчуває цілком зрозумілий інтерес до подібної пропозиції.

У разі схвалення, місія з підняття висоти орбіти Hubble, стане важливою віхою в історії приватної космонавтики. Не можна виключати, що за умови її успіху NASA погодиться розглянути проєкт приватної експедиції з метою повноцінного технічного обслуговування телескопа.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine