Запуск місії Polaris Dawn перенесений на 2023 рік

Запуск приватної експедиції Polaris Dawn на космічному кораблі Crew Dragon відбудеться не раніше березня 2023 року. Про це стало відомо після поновлення на офіційному сайті місії.

Концепція місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris

Місія Polaris Dawn фінансується мільярдером Джаредом Айзекманом. Для нього це буде вже другий політ у космос. Крім нього, до складу екіпажу також увійдуть колишній підполковник ВПС США Скотт Потіт та інженери SpaceX, Сара Гілліс та Анна Менон.

Майбутній політ має три основні цілі. По-перше, Crew Dragon має вийти на орбіту з апогею у 1400 км. Отже, Polaris Dawn перекриє рекорд, встановлений ще у далекому 1966 році місією Gemini 11, яка досягла висоти 1372 км (експедиції Apollo віддалялися від Землі на значно більші відстані, але вони робили це під час польотів до Місяця, а не на навколоземній орбіті).

Другим завданням буде проведення наукових досліджень. Загалом, під час п’ятиденного польоту учасники місії планують виконати понад 35 наукових експериментів. Метою багатьох з них буде вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів (орбіта Сrew Dragon буде настільки високою, що корабель час від часу перетинатиме внутрішні ділянки радіаційних поясів Землі). Також астронавти планують протестувати можливість використання супутників Starlink для здійснення зв’язку.

І нарешті, під час польоту відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос. Операція буде виконана на висоті 500 км, що можна порівняти з висотою орбіти телескопа Hubble. Учасники місії вже розпочали тренування, а інженери SpaceX внесли низку змін до системи життєзабезпечення корабля. Оскільки Crew Dragon не має окремого шлюзового відсіку для виконання процедури, екіпажу доведеться розгерметизувати весь корабель. Для виходу в космос будуть використовуватися створені SpaceX скафандри.

Ще недавно як дата запуску Polaris Dawn фігурував грудень 2022 року. Наразі невідомо, що саме призвело до перенесення місії на наступний рік.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine