Місія Polaris Dawn буде запущена у грудні

Місія Polaris Dawn, у межах якої відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос, буде запущена у грудні. Про це заявив її спонсор та командир Джаред Айзекман на заході EAA AirVenture Oshkosh 2022.

Програма приватних космічних польотів Джареда Айзекмана

Джаред Айзекман отримав популярність у 2021 році після того, як проспонсорував місію Inspiration4 — перший в історії приватний політ на орбіту з виключно цивільним екіпажем. Її головною метою був збір коштів на підтримку дитячого шпиталю святого Юди та боротьбу з раком.

Екіпаж місії Inspiration4. Джерело: SpaceX

Inspiration4 вирушила у космос у вересні 2021 року на кораблі Crew Dragon. Компанію Айзекману склали медична працівниця Хейлі Арсено, популяризатор науки Заян Проктор та колишній льотчик Крістофер Семброскі. Загалом вони провели у космосі три дні, а потім успішно повернулися на Землю.

Незабаром після завершення польоту Айзекман анонсував нову космічну програму під назвою Polaris. У її межах він профінансує щонайменше три приватні експедиції у космос.

Цілі місії Polaris Dawn

Місія Polaris Dawn стане першим польотом програми Polaris. Його командиром буде сам Айзекман, до складу екіпажа також увійдуть колишній підполковник ВПС США Скотт Потіт та інженери SpaceX Сара Гілліс та Анна Менон.

Екіпаж місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris Program/John Kraus.

Майбутній політ має три основні цілі. По-перше, Crew Dragon має вийти на орбіту з апогеєм у 1400 км. Отже, Polaris Dawn перекриє рекорд, встановлений ще у далекому 1966 році місією Gemini 11, яка досягла висоти 1372 км (експедиції Apollo віддалялися від Землі на великі відстані, але вони робили це під час польотів до Місяця, а не на навколоземній орбіті).

Другим завданням буде проведення наукових досліджень. Загалом, під час п’ятиденного польоту учасники місії планують виконати понад 35 наукових експериментів. Метою багатьох із них буде вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів (орбіта Сrew Dragon буде настільки високою, що корабель час від часу перетинатиме внутрішні ділянки радіаційних поясів Землі). Також астронавти планують протестувати можливість використання супутників Starlink для здійснення зв’язку.

Концепція місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris

І нарешті, під час польоту відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос. Операція буде виконана на висоті 500 км, що можна порівняти з висотою орбіти телескопа Hubble. Учасники місії вже розпочали тренування, а інженери SpaceX внесли низку змін до системи життєзабезпечення корабля. Оскільки Crew Dragon не має окремого шлюзового відсіку для виконання процедури, екіпажу доведеться розгерметизувати весь корабель. Для виходу у космос будуть використовуватися створені SpaceX скафандри.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine