SpaceX оголосила про комерційну місію на орбіту

Компанія SpaceX оголосила про плани відправити на низьку навколоземну орбіту перший повністю комерційний екіпаж Crew Dragon. Місія, що отримала назву Inspiration4, має відбутися в кінці поточного року.

Логотип місії Inspiration4. Джерело: SpaceX

Inspiration4 не слід плутати з іншою приватною місією Ax-1, яку зараз готує компанія Axiom Space. В її рамках космічний корабель Crew Dragon полетить на МКС із екіпажем, що складається з чотирьох осіб — колишнього астронавта NASA і нинішнього віце-президента Axiom Майкла Лопеса-Алегріа (Michael López-Alegría), а також трьох підприємців, які заплатили за місце на борту.

Що стосується Inspiration4, то вона не передбачає стикування з МКС. Crew Dragon проведе кілька днів на низькій навколоземній орбіті, після чого повернеться на Землю. Крім того, SpaceX реалізує цю місію самостійно, без комерційних посередників.

Кораблем буде командувати мільярдер Джаред Айзекмен (Jared Isaacman) — 37-річний засновник і генеральний директор компанії Shift4 Payments. Це досвідчений льотчик із досвідом роботи на комерційних і військових літаках, а також володар декількох світових рекордів, включно з рекордною швидкістю обльоту Землі. Мільярдер повністю викупив весь рейс.

Джаред Айзекмен. Джерело: SpaceX

За словами Айзекмена, метою місії є збір коштів на підтримку дитячої лікарні Сент-Джуд і на боротьбу з раком. Друге місце на кораблі відводиться медичному працівнику. Третього учасника польоту оберуть за результатами лотереї серед людей, які пожертвували гроші на лікарню Сент-Джуд. Переможець останнього місця буде визначений під час конкурсу, пов’язаного з Shift4 Payments.

Мільярдер сподівається, що за час місії Inspiration4 йому вдасться зібрати близько 200 мільйонів доларів на благодійність. Також варто відзначити, що для польоту буде використана пілотована капсула Crew Dragon, яка використовувалася в місії Crew-1. Зараз він знаходиться у складі корабля, пристикованого до МКС. Його повернення на Землю заплановане на квітень-травень.

За матеріалами: https://www.spacex.com