Фантастичний парад планет (фото)

Минулими вихідними жителі Землі отримали унікальну можливість спостерігати дуже гарне небесне явище: всі планети Сонячної системи та Місяць, які вишикувалися в одну лінію на земному небі. Наступного разу таке рідкісне з’єднання відбудеться лише у 2040 році.

Великий парад планет
Великий парад планет 2022 року. Джерело: Wright Dobbs

Не дивно, що до «великого параду планет» була прикута увага з боку як астролюбителів, так і тих, хто просто любить дивитись на нічне небо. Серед них була й команда італійських астрономів. Використовуючи чотири камери, вони створили дивовижну астропанораму, на якій можна розглянути всі планети Сонячної системи та Місяць в одному кадрі. Знімання відбувалося вранці 24 червня на околицях Риму. Варто відзначити, що Уран та Нептун не були видимі неозброєним оком, і для їх спостереження знадобився б бінокль або підзорна труба.

Великий парад планет 2022 року. Джерело: Antonio Canaveras, Chiara Tronci, Giovanni Esposito, Giuseppe Conzo, Luciana Guariglia, (Gruppo Astrofili Palidoro)

Інший знімок, рідкісної небесної події, був зроблений 25 червня єгипетським астрофотографом Усамою Фатхі, поблизу оази Ель-Файюм. Фото демонструє п’ять видимих планет та Місяць на тлі піщаних дюн.

Великий парад планет
Великий парад планет 2022 року. Джерело: Osama Fathi

Ще одне ефектне зображення параду планет було отримане американським метеорологом. Знімання відбувалося вранці 24 червня на околицях міста Сейнт Клауд у Флориді.

Великий парад планет
Великий парад планет 2022 року. Джерело: Wright Dobbs

Ви також можете почитати про найцікавіші астрономічні події літа 2022 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine