Планети Сонячної системи, центр нашої Галактики, зорі, туманності, силуети гір і навіть комета – це представлено на фото нижче. Зображення було отримано у 2016 році на вершині гори Серро-Параналь, що є домом для багатьох астрономічних інструментів, включаючи Дуже великий телескоп Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO).
У самого обрію можна побачити туманний об’єкт, що сяє зеленим світлом. Це комета 252P/LINEAR. У момент знімання вона знаходилася на відстані близько 5,3 млн км від нашої планети. Це досить близько за космічними мірками, але все ж таки недостатньо, щоб її можна було роздивитися на небі неозброєним оком. На щастя, на таких фотографіях зі значною витримкою такі об’єкти добре помітні.
Правіше, над горизонтом. поряд з кометою видно ще один кольоровий об’єкт — невеликий рожевий клаптик, що світиться. Це туманність Лагуна (M8), розташована приблизно в 5000 світлових роках від Сонця. Якщо подивитися на неї в маленький телескоп або бінокль, вона може здатися сірою через те, що у людського ока при малих рівнях освітленості низька колірна чутливість. Але на фотографіях, зроблених із великою витримкою, все змінюється.
Найяскравіше сузір’я у цій частині неба – Скорпіон. Однак його зірки затьмарюють своїм яскравим сяйвом дві планети Сонячної системи Сатурн і Марс.
Також можна звернути увагу на гірський пік у лівій частині кадру. Це гора Серро-Армазонес, обрана як місце будівництва Надзвичайно великого телескопа (ELT ESO). Після введення в експлуатацію він відбере у VLT статус найбільшого оптичного телескопа Землі.
За матеріалами: https://www.eso.org