Кільце богів: опубліковано епічний портрет сонячного затемнення

Фотографи Ендрю Маккарті та Даніель Штайн опублікували чудовий портрет кільцеподібного сонячного затемнення. Воно спостерігалося в жовтні минулого року в Північній і Південній Америці.

Кільцеподібне сонячне затемнення 14 жовтня 2023 року. Джерело: Andrew McCarthy/Daniel Stein

За словами фотографів, вони хотіли, щоб зображення було настільки деталізованим, що його можна було б роздрукувати в розмір будівлі, і воно все одно мало б чудовий вигляд. Це вимагало від них кропіткого планування та ретельного вибору місця.

Знімкування відбувалося в пустелі Юта з використанням безлічі камер. Штайн відповідав за передній пейзаж, тоді як Маккарті знімкував Сонце за допомогою телескопа, оснащеного H-альфа фільтром. Завдяки цьому йому вдалося зазнімкувати безліч деталей на поверхні світила, включно з протуберанцями та спікулами в сонячній хромосфері.

Кільцеподібне сонячне затемнення 14 жовтня 2023 року. Джерело: Andrew McCarthy/Daniel Stein

Загалом, за час знімкування було зроблено кілька тисяч знімків. Потім вони були об’єднані в єдине зображення, роздільна здатність якого становить 1,69 пікселя. На цю роботу фотографам знадобилося п’ять місяців. Але результат того безперечно вартий.

Повна версія зображення Маккарті та Штайна доступна за наступним посиланням. На ній можна як слід розглянути вогняне кільце, що утворилося під час затемнення, і структури на його поверхні.

Нагадаємо, що вже 8 квітня відбудеться повне сонячне затемнення. Його можна буде спостерігати в Північній Америці.

За матеріалами https://petapixel.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine