Авіакомпанія пропонує насолодитися повним сонячним затемненням з висоти 10 км

Авіакомпанія Delta Airlines запропонувала унікальний маршрут, який дасть змогу пасажирам опинитися в самому серці надзвичайно рідкісного природного явища — повного сонячного затемнення, що відбудеться у квітні 2024 року. Цей «астрономічний» рейс 1218 з Остіна, штат Техас до Детройта, штат Мічиган, пройде через область максимального затемнення, надаючи можливість пасажирам насолодитися видом повністю закритого Сонця з висоти 10 км протягом майже чотирьох хвилин.

Повне сонячне затемнення
Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з борту літака). Джерело: Petr Horálek

Виліт рейсу запланований на понеділок 8 квітня о 13:15 за місцевим (східним) часом, і приземлення о 16:20. Період затемнення розпочнеться о 13:58 за місцевим часом і досягне свого піка приблизно о 15:14 у Детройті. Окрім привабливого маршруту, компанія вибрала спеціальний літак Airbus A220-300, який обладнаний великими ілюмінаторами, щоб пасажири могли насолодитися видовищем без обмежень.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення 8 квітня 2024 року. Ілюстрація: Space Engine

Квитки на цей цікавий рейс уже швидко розкупили. Останні два доступні місця коштували 1129 доларів в один бік. На жаль, на момент публікації статті вони також знайшли своїх власників. Але для тих, хто не встиг забронювати місце на цьому рейсі, компанія Delta пропонує інші варіанти. Того ж дня є рейси з Детройта до округу Вестчестер, і два з Лос-Анджелеса до Далласа та Сан-Антоніо, Техас, які також дадуть змогу спостерігати за цим дивовижним явищем, але літаки цих рейсів уже не матимуть таких великих ілюмінаторів.

Airbus A220-300
Airbus A220-300

Це астрономічне явище в квітні стане останнім повним сонячним затемненням, яке можна буде спостерігати з території США до 2044 року.

Раніше ми повідомляли про те, як повні сонячні затемнення на Землі у майбутньому зникнуть назавжди.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine