Дозвіл отримано: новий політ Starship відбудеться 6 червня

Федеральне управління цивільної авіації США видало компанії SpaceX дозвіл на запуск надважкої ракети Starship. Її новий політ відбудеться вже 6 червня.

Заправлений Starship на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Starship являє собою найбільшу в історії ракету-носій. Її маса в заправленому стані становить близько 5 тисяч тонн, висота — 121 метр. Вона складається з прискорювача (першого ступеня) Super Heavy і безпосередньо самого космічного корабля Starship. Обидва компоненти системи є багаторазовими та призначені для м’якої посадки.

Наразі на рахунку Starship значиться три космічні польоти. Перший відбувся у квітні 2023 року і завершився вибухом ракети на висоті 30 км. Під час другого польоту в листопаді 2023 року Starship дійшов до етапу поділу ступенів. Прискорювач Super Heavy зруйнувався незабаром після відокремлення від корабля, сам Starship був підірваний системою аварійного припинення польоту незадовго до вимкнення двигунів через пожежу. Під час третьої місії в березні 2024 року прототип корабля успішно вийшов у космос і зруйнувався вже під час входу в атмосферу через неправильну орієнтацію.

Ключове завдання четвертого польоту — успішне проходження етапу входу в атмосферу і випробування теплозахисту Starship. План польоту передбачає, що корабель увійде в атмосферу над Індійським океаном, здійснить керований спуск, поступово зменшить свою швидкість, після чого здійснить м’яке приводнення за допомогою двигунів. Що стосується прискорювача Super Heavy, то він теж спробує приводнитися в Мексиканську затоку.

Отримання дозволу від FAA зняло останнє обмеження перед новим польотом. Starship і Super Heavy вже пройшли всі необхідні передпольотні тести й готові до місії. Наразі їхній політ запланований на 6 червня. 120-хвилинне стартове вікно відкриється о 15:00 за Київським часом.

Раніше ми розповідали про те, чому японський мільярдер Юсаку Маедзава відмовився від польоту на Starship.

11 вересня в Арктиці спостерігалася мінімальна кількість льоду
Сильно пошкоджені колеса не заважають Curiosity відкривати незвідані скарби Марса
Компанія Radian Aerospace провела випробування свого космоплана
Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети