Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі

Міжнародна група астрономів повідомила про відкриття раніше невідомого позасонячного світу, що обертається навколо близької зорі. Це перша екзопланета, виявлена за допомогою нового інструменту NEID Earth Twin Survey (NETS).

Суперземля
Суперземля в уявленні художника. Джерело: NASA

NEID — це спектрограф, встановлений на 3,5-метровому телескопі WIYN1 у Національній обсерваторії Кітт-Пік в Аризоні. Він використовується для пошуку маломасивних екзопланет біля близьких яскравих зір. Нещодавно NEID записав на свій рахунок першу знахідку — суперземлю, яка обертається навколо зорі HD 86728.

HD 86728 являє собою жовтий карлик, розташований на відстані 48,6 світлових років від Сонця. Його маса порівнянна з сонячною, а радіус перевершує радіус Сонця приблизно на чверть.

Загалом NEID спостерігав за HD 86728 протягом 137 окремих ночей протягом трьох років. Йому вдалося виявити зміну радіальної швидкості зорі, викликану наявністю у неї невидимого компаньйона. Подальший аналіз показав, що йдеться про тіло, чия маса перевершує масу Землі в 9,16 раза. Його період обертання становить 31,15 дня, орбіта пролягає на відстані 0,19 а. о. (28 млн км) від батьківського світила.

За словами дослідників, переважна більшість екзопланет (понад 88%) з аналогічними масами й орбітальними періодами перебувають у мультипланетних системах. Тому вони планують продовжити вивчення цієї системи з метою пошуку інших світів.

Раніше ми розповідали про те, як астрономи знайшли землеподібну екзопланету біля мертвої зорі.

За матеріалами Phys.org