Сьогодні комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) проходить перигелій своєї орбіти. Вона перебуває на відстані 58 млн км від Сонця, через що вперше за останні 5 млрд років її поверхня нагрілася до температури в кілька сотень градусів. Цей процес супроводжується активним випаровуванням летких речовин і викидами пилу, завдяки яким її яскравість стрімко зростає.
Уже зараз комету можна побачити неозброєним оком — щоправда, поки в південній півкулі. Її сезон видимості в північній півкулі почнеться з 12 жовтня. А поки всі шанувальники астрономії з нетерпінням чекають на цю подію, ми можемо помилуватися найкращими знімками C/2023 A3 на південному небі, зробленими за останні кілька днів і опублікованими в соцмережах.
Ось такий вигляд C/2023 A3 мала 26 вересня в небі над чилійською пустелею Атакама. Знімок був зроблений астрофотографом Юрієм Білецьким. Якщо порівняти його з попередньою світлиною хвостатої гості цього ж фотографа, можна побачити, наскільки збільшилася її яскравість.
А ось такий вигляд головна комета 2024 року мала вранці 25 вересня в небі над Новою Зеландією.
C/2023 A3 над хмарами. Знімок був зроблений за допомогою дрона в мексиканському місті Закатекас.
Ще одна світлина C/2023 A3 в небі над Закатекасом, цього разу зроблена із землі.
Це дивовижне зображення демонструє хвіст комети у всіх подробицях. Воно було отримано вранці 26 вересня в Бразилії.
Комета в небі над островом Гран-Канарія. Знімок був зроблений вранці 26 вересня.
Комету можна спостерігати не тільки із Землі, а й із космосу. Ось який вигляд вона зараз має з борту МКС. Знімок був зроблений астронавтом Меттью Домініком. На передньому плані можна побачити обриси руки-маніпулятора Canadarm2.
Докладніше про історію відкриття і спостережень комети C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) ви можете дізнатися з нашої статті.