Астрофотограф Юрій Білецький опублікував яскраву світлину, отриману вранці 24 вересня в чилійській пустелі Атакама. На ній можна побачити комету C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS), що прикрасила досвітнє небо.
Комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) є головною астрономічною темою останніх тижнів. Зараз вона стрімко наближається до перигелію своєї орбіти, який буде пройдено 27 вересня. Комета пролетить на відстані 60 млн км від Сонця, що можна порівняти з радіусом орбіти Меркурія.
Інтерес астрономів до C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) пояснюється тим, що вона «новачок» у Сонячній системі. Комета прилетіла з хмари Оорта — далекого царства крижаних об’єктів, що залишилися після формування Сонця. А отже, за останні п’ять мільярдів років її ядро жодного разу не зазнавало нагрівання. Це дає надію на те, що C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) виявиться яскравою кометою з вельми протяжним хвостом, яку можна буде побачити неозброєним оком із Землі.
Попри деякі побоювання з приводу того, що хвостата гостя може не пережити близької зустрічі із Сонцем, поки що C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) виправдовує покладені на неї очікування. Її блиск і хвіст продовжують зростати, що наочно демонструє знімок Юрія Білецького.
Зараз комету можна спостерігати в південній півкулі незадовго до сходу Сонця. Але найцікавіше почнеться в жовтні. Комета стане доступною для спостережень у північній півкулі 12–13 жовтня: відразу після того, як вона досягне піка свого блиску. Якщо прогнози яскравості C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) підтвердяться, вона подарує астроаматорам вельми гарне видовище і ми отримаємо ще багато цікавих знімків хвостатої гості.
Детальніше про історію відкриття і спостережень C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) комети ви можете дізнатися з нашої статті.