Дослідник темного Всесвіту надіслав перші знімки

ESA опублікувало перші тестові зображення, отримані нещодавно запущеним телескопом Euclid. Знімки демонструють його технічні можливості.

Дослідник темного Всесвіту

Телескоп Euclid був створений ESA в межах наукової програми Cosmic Vision. Його основне завдання полягає у вивченні таємничої темної матерії та темної енергії — невидимих сил, які, за словами вчених, становлять 95% відомого нам Всесвіту.

Телескоп Euclid у випробувальній камері. Джерело: ESA-Manuel Pedoussaut

Щоб виявити вплив темної матерії та темної енергії на звичайну речовину, Euclid здійснюватиме високоточні вимірювання червоних зсувів далеких галактик, розташованих у радіусі до 10 млрд світлових років від Чумацького Шляху. У цьому телескопу допоможе встановлене на його борту 1,2-метрове дзеркало, а також два наукові інструменти: візуалізатор видимого випромінювання (VIS), спектрометр та фотометр ближнього інфрачервоного діапазону (NISP).

Перші знімки телескопа Euclid

Euclid був запущений 1 липня. До кінця місяця він прибув у пункт призначення — розташовану на відстані 1,5 млн км від Землі, точку Лагранжа L2. Вона є популярною робочою позицією для космічних обсерваторій. Зокрема, саме в околицях точки L2 розташований знаменитий телескоп James Webb.

Тестові зображення, отримані інструментом VIS. Джерело: ESA/Euclid/Euclid Consortium/NASA

Після того як Euclid досяг своєї робочої позиції, фахівці місії активували його інструменти та зробили низку тестових знімків. Оскільки зображення були отримані практично без калібрування камер і не піддавалися подальшій обробці, вони містять деякі артефакти. Проте за словами інженерів, навіть ці ранні знімки впевнено демонструють перспективні можливості обсерваторії.

Тестові зображення, отримані інструментом NISP у режимі гризми. Джерело: ESA/Euclid/Euclid Consortium/NASA

У найближчі кілька місяців інженери займатимуться калібруванням камер Euclid. Після його завершення, телескоп розпочне виконання своєї основної наукової програми. Вона розрахована на шість років з можливістю подальшого продовження.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine