Пряма трансляція запуску Starship

Сьогодні ми можемо стати свідками однієї з визначальних космічних подій XXI століття. Компанія SpaceX зробить спробу орбітального запуску космічного корабля Starship.

Готовий до запуску прототип корабля Starship на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Starship є найбільшою в історії ракетою-носієм. Він складається зі ступені (прискорювача) Super Heavy і однойменного космічного корабля. Обидва компоненти є багаторазовими. Маса зв’язки Starship та Super Heavy у заправленому стані становить близько 5000 тонн, висота — 120 м.

Ступінь Super Heavy (його довжина становить 69 м) оснащений 33 двигунами Raptor, що використовують метан як пальне і рідкий кисень як окислювач. Корабель Starship (його довжина становить 50 м) оснащений шістьма двигунами Raptor. У багаторазовій версії він зможе доставити 100 –150 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Пряма трансляція запуску Starship

Перша спроба запуску Starship відбулася 17 квітня. Гігантську ракету встановили на стартовому майданчику, після чого фахівці приступили до її заправлення компонентами палива. Однак, лише за кілька хвилин до завершення передстартового відліку, він був зупинений. Причиною стало замерзання клапана наддуву в ступені Super Heavy, що унеможливило проведення запуску.

Нова спроба запуску Starship відбудеться 20 квітня. 62-хвилинне вікно для польоту корабля відкриється о 16:28 за київським часом. Як завжди, SpaceX буде вести пряму трансляцію події.

Starship і Super Heavy будуть запустящені із території полігону SpaceX недалеко від техаського села Бока-Чіка. Після поділу прискорювач виконає частковий маневр повернення і приводниться в Мексиканській затоці за 32 км від точки запуску.

Що стосується прототипу Starship, то він розвине достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту, і зробити неповний виток навколо Землі. У районі Гавайських островів корабель активує двигуни та увійде в атмосферу, після чого приводниться в океан приблизно за 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї.

Варто зазначити, що під час майбутнього випробування SpaceX не планує рятувати ні Super Heavy, ні Starship. Навіть якщо прототип корабля переживе вхід в атмосферу, то він все одно зруйнується під час приводнення.

Також необхідно зазначити, що SpaceX дає вельми стримані прогнози з приводу результату тесту. З огляду на складність системи та наслідки помилки, ймовірність перенесення старту доволі висока. За словами Ілона Маска, він вважатиме успіхом, якщо Starship не підірве стартового майданчика і компанія збере всі необхідні дані.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine