Четверте випробування Starship: захопливе відео запуску двигунів Raptor

Після вдалого третього випробування Starship SpaceX не зупиняється на досягнутому. Наразі компанія активно готується до наступного польоту. Днями на тестовому майданчику SpaceX провела запалювання всіх шести двигунів Raptor наступного космічного корабля Starship і поділилася відеозаписом цього захопливого випробування в соціальних мережах.

Випробування двигунів передбачало закріплення космічного корабля на землі перед запуском. Двигуни на самому Starship, після відокремлення від ракети носія Super Heavy, виводять космічний корабель на орбіту, дозволяють йому маневрувати, гальмувати, а також приземлятися вертикально не тільки на Землі, а й на Місяці чи Марсі.

Starship вже успішно здійснив подібну вертикальну посадку під час попередніх випробувань в одиночному суборбітальному польоті у 2021 році. Але посадок після тандемного старту із Super Heavy, а потім повернення з орбітального польоту ще не проводилося.

Як і у випадку з попередніми випробувальними місіями, Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) контролює розслідування третього тестового польоту, який відбувся на початку цього місяця. Якщо розслідування завершиться успішно, SpaceX отримає дозвіл на четвертий політ, запланований на травень.

Starship
Вертикальне приземлення Starship в 2021 році. Фото: SpaceX

Кожен новий політ Starship демонструє все кращі результати. Під час третього випробування були досягнуті перші результати, зокрема, виведення Starship на орбіту. Інженери SpaceX аналізують дані, зібрані під час кожної місії, для вдосконалення систем. Очікується, що під час четвертого польоту компанія досягне ще більших успіхів.

Після повного циклу випробувань космічний корабель може бути використаний для доставлення екіпажу і вантажу на Місяць і, можливо, на Марс. Але перед такими амбітними місіями ще потрібно виконати багато дослідно-конструкторських робіт для забезпечення безпеки.

Раніше ми повідомляли про те, що уламки від SpaceX Starship продають за 7,5 тис. доларів.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine