Наступний запуск Starship відбудеться вже у травні

Компанія SpaceX сподівається, що наступний запуск космічного корабля Starship відбудеться вже на початку травня. Графік залежатиме від того, як швидко він зможе отримати змінену ліцензію на запуск.

Космічний корабель Starship
Космічний корабель Starship. Джерело: SpaceX

Starship готується до нового запуску

Виступаючи на конференції Satellite 2024 19 березня, Гвен Шотвелл, президентка і головна операційна директорка SpaceX, сказала, що компанія все ще переглядає дані третього запуску космічного корабля Starship, що відбувся 14 березня. Вони вважають політ успішним і очікують, що четвертий станеться вже невдовзі.

Під час цього запуску і ракета-носій Super Heavy, і верхній ступінь Starship виконали очікувані результати під час старту. Корабель вийшов на заплановану суборбітальну траєкторію. Дверцята вантажного відсіку відкрили у космосі та спробували переміщувати кисень між двома баками.

Однак запланований повторний запуск двигунів Starship Raptor у космосі так і не відбувся. У цьому компанія звинуватила крен, спричинений транспортним засобом. Під час входу в атмосферу апарат розпався на частини на висоті приблизно 65 км. Надважкий ракетний прискорювач, який виконував роль першого ступеня, також самознищився після падіння у Мексиканську затоку.

За словами Шотвелл, причини обох інцидентів наразі все ще з’ясовуються. Однак у компанії сподіваються, що наступний старт відбудеться вже за шість тижнів, тобто у травні.

Чи отримає SpaceX ліцензію

Шотвелл додала, що компанія не розраховує розгортати супутники Starlink під час наступного запуску Starship, як дехто припускав. Замість цього вона зосередиться на тому, аби вдало посадити обидва ступені.

Взагалі реальна дата, коли Starship знову полетить у космос, залежить від результатів розслідування того, що ж таки сталося в космосі. Причому його проводить не тільки SpaceX, а й Федеральне авіаційне управління. І саме воно має видати компанії дозвіл на новий старт.

Виступаючи на заході Space Capitol III by Payload 18 березня, Келвін Коулман, асоційований адміністратор Федерального авіаційного управління з комерційних космічних перевезень, сказав, що він не очікує, що розслідування виявить будь-які серйозні проблеми, які можуть значно затримати наступний запуск.

Він заявив, що сподівається, що SpaceX швидко надасть звіт про розслідування інциденту, зазначивши, що після другого польоту Starship компанія завершила цей звіт за кілька тижнів.

Досі управління оновлювало ліцензію SpaceX на запуск Starship після кожного польоту, уважно стежачи за усіма змінами в програмі. Однак тепер вони хочуть перейти до постійних дозволів. Це прискорить процес запуску, адже зараз державного регулятора сильно критикують за те, що він гальмує весь процес випробувань.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine