Частіше, вище, могутніше: SpaceX розповіла про плани щодо запуску Starship

Компанія SpaceX розмістила в соцмережах запис нещодавньої презентації, проведеної Ілоном Маском. У ній він розповів про наступні польоти Starship і плани щодо розвитку системи.

Пропалення прискорювача Super Heavy, який буде залучений у четвертій місії Starship. Джерело: SpaceX

Згідно з презентацією, четвертий політ Starship має відбутися приблизно через місяць, на початку травня. Отже, компанія має намір зменшити інтервал між пусками. Нещодавно фахівці SpaceX провели успішне пропалення прискорювача Super Heavy, який буде залучений до цієї місії.

Головною метою четвертого польоту стане контрольоване затоплення Starship. Під час попереднього польоту корабель зруйнувався під час входу в атмосферу. Тепер SpaceX хоче пройти цей етап. Іншою метою є посадка прискорювача Super Heavy на «віртуальну вежу» в Мексиканській затоці. Це стане генеральною репетицією перед спробою її реального повернення. У разі успіху SpaceX сподіваються здійснити її під час п’ятого польоту Starship.

Ілон Маск у традиційно оптимістичній для себе манері висловив упевненість, що вже до кінця цього року SpaceX вдасться вирішити завдання повернення Super Heavy. Для цього буде використовуватися, оснащена парою гігантських рук-маніпуляторів, вежа Mechazilla. Маск оцінив імовірність успіху у 80% – 90%.
Повернення Starship займе більше часу. За словами Маска, відповідна спроба буде зроблена лише після того, як SpaceX вдасться щонайменше двічі приводнити корабель, а інженери будуть впевнені, що його уламки не впадуть на США або Мексику.
SpaceX також працює над прискоренням виробництва Starship, щоб забезпечити більш високу частоту польотів. Наразі у компанії є чотири пари Starship і Super Heavy. До кінця року буде побудовано ще шість апаратів. Компанія також будує другий пусковий майданчик у Техасі та готується ввести в дію стартовий комплекс на мисі Канаверал.
Ще одним напрямком робіт є збільшення вантажопідйомності Starship. SpaceX має намір домогтися цього шляхом удосконалення двигуна Raptor. Наступна модифікація корабля (Starship 2) зможе виводити понад 100 тонн вантажу на навколоземну орбіту в повністю багаторазовій конфігурації. Майбутній Starship 3 буде приблизно на 25 метрів вищим за Starship 2 і зможе виводити 200 тонн вантажу в багаторазовому режимі. Коли саме ці кораблі здійснять свої перші польоти, поки що не повідомляється.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine