«Чандраян-3» показав поверхню зворотного боку Місяця перед посадкою

Індійський космічний апарат, який наближається до південного полюса Місяця, нещодавно зробив знімки його поверхні. Світлини, якими поділилося Індійське космічне агентство ISRO, показують вигляд зближення з космічного апарата «Чандраян-3» невдовзі після того, як він вийшов на орбіту навколо Місяця.

Чандраян-3
Місія «Чандраян-3»: вид із камери-1 апарата посадкового модуля Lander Imager (PI) 17 серпня 2023 року одразу після його відділення від орбітального модуля. Фото: ISRO

Місія, що стартувала минулого місяця, має на меті висадити автоматичний посадковий модуль поблизу південного полюса Місяця. У цьому регіоні раніше ніколи не здійснював посадку жоден апарат. Але все більше космічних агентств, включаючи NASA, планують дослідити його найближчими роками. Індійська місія також привернула увагу громадськості, оскільки вважалось, що вона змагатиметься з російською місією «Луна-25», яка розбилась об поверхню Місяця.

Що помітно на світлині Місяця?

ISRO оприлюднила знімки 18 серпня. Світлини були зроблені фотокамерами на борту «Чандраян-3» — Lander Imager Camera-1 та камерою визначення положення посадкового апарата. Ці зображення мають допомогти під час спроби посадки, яка відбудеться цього тижня.

На знімках помітно різні кратери на поверхні Місяця. Найбільші з них — Джордано Бруно та ударний кратер Хархебі. Земля також видніється в кутку одного зі знімків, визираючи через край кадру.

Космічний апарат включає посадковий модуль «Вікрам» і марсохід «Праг’ян». Після відокремлення посадкового модуля орбітальний залишиться на орбіті навколо Місяця.

Продовження «Чандраян-2»

«Чандраян-3» є продовженням місії «Чандраян-2», яка стартувала 2019 року і завершилася успішним виведенням орбітального апарата на орбіту, але невдалою спробою посадки. План цієї місії полягає в тому, щоб безпечно дістатися до поверхні нашого супутника і дослідити прилеглу до місця посадки територію за допомогою приладів, зокрема спектрометра і спектроскопа, щоб зрозуміти склад Місяця. Марсохід працюватиме протягом двох тижнів, виконуючи різні експерименти.

Чандраян-3
ISRO опублікувала графіку посадкового модуля «Чандраян-3», який відділяється від орбітальної установки

Вчені особливо цікавляться південним полюсом Місяця, оскільки вважається, що там можуть бути поклади водяного льоду, що може бути важливим для майбутніх пілотованих місій на супутник Землі у довгостроковій перспективі, таких як ті, що планує NASA у межах своїх програм пілотованого дослідження Місяця після Artemis.

Раніше ми повідомляли про те, як посадкова платформа з індійським місяцеходом відокремилася від «Чандраяна-3».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine