Індійський апарат передав дивовижне відео з місячної орбіти

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала ефектне відео, зроблене апаратом «Чандраян-3». Воно демонструє його вихід на орбіту навколо Місяця.

Відео з місячної орбіти

«Чандраян-3» був запущений 14 липня. Після виходу на навколоземну орбіту, апарат розпочав виконання серії корекцій курсу, що поступово збільшували його апогей. 5 серпня «Чандраян-3» здійснив ключовий маневр, який дозволив йому перейти на постійну орбіту навколо Місяця.

На честь цієї події ISRO опублікувала відео, зроблене за допомогою бортової камери «Чандраян-3». Ми можемо побачити корпус космічного апарата на тлі кратерованої місячної поверхні.

Посадка на Місяць

Наразі «Чандраян-3» перебуває на дуже витягнутій орбіті навколо Місяця (її параметри становлять 64 на 18 074 км). Найближчими днями він виконає серію маневрів, які повинні будуть поступово «скруглити» його орбіту.

Посадкова платформа «Чандраян-3». Джерело: ISRO

Після того як «Чандраян-3» вийде на сталу 100-кілометрову орбіту, від нього відокремиться посадкова платформа, на борту якої розміщений 26-кілограмовий ровер. Вона спробує здійснити висадку на території південного полярного регіону Місяця. У разі успіху Індія стане четвертою в історії країною, якій вдалося здійснити цю операцію.

На цей час, посадка на Місяць запланована на 23 серпня. Передача зібраних місяцеходом і платформою даних здійснюватиметься через перелітний модуль «Чандраян-3», який залишиться на навколомісячній орбіті.

Варто зазначити, що і місяцехід, і платформа розраховані на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб). Але в теорії вони можуть профункціонувати й більше. За словами фахівців ISRO, проведені ними тести показали, що платформа та місяцехід здатні пережити місячну ніч. Якщо їм вдасться перезарядити батареї та вийти на зв’язок із Землею, їхня місія буде продовжена.

За матеріалами https://www.isro.gov.in

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine