Індійський апарат передав дивовижне відео з місячної орбіти

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала ефектне відео, зроблене апаратом «Чандраян-3». Воно демонструє його вихід на орбіту навколо Місяця.

Відео з місячної орбіти

«Чандраян-3» був запущений 14 липня. Після виходу на навколоземну орбіту, апарат розпочав виконання серії корекцій курсу, що поступово збільшували його апогей. 5 серпня «Чандраян-3» здійснив ключовий маневр, який дозволив йому перейти на постійну орбіту навколо Місяця.

На честь цієї події ISRO опублікувала відео, зроблене за допомогою бортової камери «Чандраян-3». Ми можемо побачити корпус космічного апарата на тлі кратерованої місячної поверхні.

Посадка на Місяць

Наразі «Чандраян-3» перебуває на дуже витягнутій орбіті навколо Місяця (її параметри становлять 64 на 18 074 км). Найближчими днями він виконає серію маневрів, які повинні будуть поступово «скруглити» його орбіту.

Посадкова платформа «Чандраян-3». Джерело: ISRO

Після того як «Чандраян-3» вийде на сталу 100-кілометрову орбіту, від нього відокремиться посадкова платформа, на борту якої розміщений 26-кілограмовий ровер. Вона спробує здійснити висадку на території південного полярного регіону Місяця. У разі успіху Індія стане четвертою в історії країною, якій вдалося здійснити цю операцію.

На цей час, посадка на Місяць запланована на 23 серпня. Передача зібраних місяцеходом і платформою даних здійснюватиметься через перелітний модуль «Чандраян-3», який залишиться на навколомісячній орбіті.

Варто зазначити, що і місяцехід, і платформа розраховані на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб). Але в теорії вони можуть профункціонувати й більше. За словами фахівців ISRO, проведені ними тести показали, що платформа та місяцехід здатні пережити місячну ніч. Якщо їм вдасться перезарядити батареї та вийти на зв’язок із Землею, їхня місія буде продовжена.

За матеріалами https://www.isro.gov.in

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі