Це панорамне зображення з окремих знімків, зроблених на тлі чарівного нічного неба. На цьому зображенні арка Чумацького Шляху яскраво сяє над іранською пустелею Деште-Лут за кілька хвилин до сутінків. У зодіакальному світлі можна побачити слабку доріжку космічного пилу або сонячне світло, що відблискує від міжпланетного пилу. Це світло видно поблизу Марса і Юпітера, які світять разом біля горизонту, вздовж площини екліптики.
Фонове небо має плавний зеленуватий відтінок від світіння повітря, яке є світлом, відбитим від земної атмосфери в нічне небо. На світлині також можна побачити найближчу до Землі Галактику Андромеди. Це слабка довгаста форма, яку видно над скелястими вершинами ліворуч, біля початку Чумацького Шляху.
Сучасний Іран, який сьогодні є обмежувальною фундаменталістською державою, був центром астрономічних досліджень у середньовіччі.
Світлина під назвою «Зодіакальне світло з Марсом і Юпітером у незайманому небі пустелі Деште-Лут в Ірані» була зроблена професійним фотографом та письменником із Лісабона Мігелем Кларо. Він є автором одних із найкращих зображень нічного неба. Як фотопосол Європейської південної обсерваторії, учасник проєкту «Світ вночі» та офіційний астрофотограф заповідника «Темне небо Алкева», він спеціалізується на астрономічних світлинах нічного неба.
Щоб побачити більше робіт Мігеля Кларо, відвідайте його вебсайт або стежте за сторіс в Instagram.
Раніше ми показували Чумацький Шлях «риб’ячим оком».
За матеріалами Space.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine