Кольори нічного неба

Співробітники Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо опублікували світлину, яка демонструє, як виглядає нічне небо над комплексом телескопів.

Нічне небо над обсерваторією Серро – Тололо. Джерело: CTIO/NOIRLab/NSF/AURA/B. Tafreshi

Світлове забруднення практично позбавило міських мешканців можливості милуватися красою нічного неба. Тому багатьом здається, що коли відійти якнайдалі від цивілізації, їх погляду відкриється чорнильно-темне небо, усіяне безліччю яскравих зір.

Але, як демонструє представлене фото, це не так. Насправді за відсутності джерел світлового забруднення, нічне небо не стає чорнішим. Натомість на ньому проступає тонка палітра кольорів, яка виникає внаслідок дії різних явищ. Одним із них є феномен, під назвою власне світіння атмосфери. Його можна побачити на знімку у вигляді червоно-зеленої смуги біля обрію. Це світіння виникає через хімічні реакції у верхніх шарах земної атмосфери.

На знімку можна побачити інший цікавий феномен у вигляді вертикальної світлої смуги. Це зодіакальне світло. Воно спостерігається незабаром після заходу або перед сходом Сонця. Причиною свічення є розсіювання сонячного світла на частинках міжпланетного пилу. Феномен отримав свою назву через постійну видимість у зодіакальних сузір’ях.

Крім власного світіння атмосфери та зодіакального світла, на знімку з Серро-Тололо також можна побачити сліпучу смугу Чумацького Шляху, густо всипану зорями та пиловими хмарами. А в лівій частині знімка знаходяться дві «туманні» хмари. Це наші найближчі галактичні сусіди: Велика та Мала Магелланові хмари.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine