Blue Origin випробувала оновлену версію New Shepard

14 січня компанія Blue Origin провела 14-те за рахунком випробування ракетної системи New Shepard, призначеної для суборбітальних туристичних польотів у космос. Система складається з ракетного прискорювача (ступеня) та капсули екіпажу, що відокремлюється.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard був запущений з полігону в штаті Техас. Двигун BE-3 розігнав ракету до максимальної швидкості в 3609 км/год. Після відділення капсула досягла висоти 106,9 км, подолавши лінію Кармана, прийняту за умовну межу між земною атмосферою та космічним простором. Потім ракетний ступінь здійснив успішну м’яку посадку за допомогою двигуна. Капсула приземлилася на парашутах. Загалом її політ тривав 10 хвилин 15 секунд.

Особливістю минулого випробування було те, що під час нього використовувався новий ракетний прискорювач і модернізована капсула екіпажу, що отримала назву RSS First Step. Вона розрахована на шість осіб і оснащена оновленими системами терморегуляції, зв’язку, акустики, а також панелями індикації для пасажирів і кнопкою мікрофона біля кожного сидіння.

За словами представників Blue Origin, нова капсула та прискорювач будуть залучені під час першого пілотованого польоту New Shepard. Щодо капсули й прискорювача, які використовували під час попередніх семи тестів, то для них також знайдеться робота — вони братимуть участь у безпілотних місіях, у межах яких на їхньому борту розмістять прилади, надані NASA та різними науковими організаціями. Конкретних дат польоту з екіпажем компанія поки не оголошувала, але після успішного випробування оновленої версії New Shepard було заявлено, що до нього вже впритул наблизилися.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Спектроскопічні дослідження дозволяють визначити внутрішню будову небесних тіл
Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез
Virgin Galactic планує залучити 300 млн доларів на будівництво флоту космопланів
Телескоп «Субару» зазнімкував рідкісну галактику з трьома кільцями
Науковці опинилися за крок до виявлення джерела таємничих радіосплесків
Як зовнішні загрози можуть вплинути на «зону життя» зір
Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3