Bigelow Aerospace звільнила всіх співробітників

Наприкінці минулого тижня аерокосмічна компанія Bigelow Aerospace звільнила 68 співробітників. Рішення набуло чинності негайно. До цього було звільнено ще 20 осіб. Отже, компанія фактично припинила свою діяльність.

Усередині цеху Bigelow Aerospace. Джерело: NASA/Bill Ingalls

Як основну причину звільнення було названо епідемію коронавірусу COVID-19. Нещодавно влада штату Невада, де розташована штаб-квартира компанії, підписала директиву, що наказувала закрити всі «малозначущі» підприємства, до яких віднесли й Bigelow Aerospace. Утім, за наявними даними, ще до цього компанія мала значні труднощі. Не виключено, що карантинні заходи просто стали останньою краплею.

Керівництво Bigelow пообіцяло, що після завершення карантину знову найме персонал. Однак, за відомостями американської преси, насправді це не так, і рішення має безстроковий характер.

Bigelow Aerospace була заснована 1999 року Робертом Бігелоу, який зробив свої статки на готельному бізнесі. Головною метою компанії було створення комерційної пілотованої орбітальної станції. Інженери Bigelow зробили ставку на надувні модулі, вироблені з тканиноподібних композитних матеріалів. Після кількох експериментів прототип такого модуля був успішно пристикований до МКС.

На початку нинішнього року Bigelow Aerospace відмовилася від участі в конкурсі NASA зі створення першого комерційного модуля для МКС. Роберт Бігелоу пояснив це рішення тим, що Національна аерокосмічна адміністрація висунула занадто складні вимоги, а запропоноване фінансування виявилося недостатнім для виконання робіт.

За матеріалами https://spacenews.com