BAE Systems передала Німеччині стійкі до радіоперешкод приймачі GPS

Німеччина стала першим закордонним партнером Сполучених Штатів, який отримав захищені від радіоперешкод приймачі GPS. Цю систему на замовлення американських військових 10 років розробляли приватні компанії.

Німеччині передали захищені від перешкод приймачі GPS.
Німецькі військові отримали захищені від перешкод приймачі GPS. Джерело: BAE Systems

Німеччина отримала захищений від перешкод GPS

Компанія BAE Systems доправила в Німеччину першу партію приймачів GPS, стійких до радіоперешкод. Військові цієї країни стали першими союзниками США, які отримали у своє розпорядження ці пристрої. Кількість комплектів обладнання, що прибули в Європу, не розголошується.

GPS — це супутникова система навігації, яка використовується як цивільними, так і військовими. Перші знайомі з нею переважно завдяки геолокації. Другі ж використовують так званий M-код, який є шифрованим і містить значно точніші координати. Транслюють обидва сигнали одні й ті ж сателіти.

І саме приймачами M-коду є передані Німеччині пристрої. Вони мають назву Miniature Precision Lightweight GPS Receiver Engine, або ж MPE-M. Відомо, що контракт на їхнє постачання був укладений ще два роки тому. Обладнання може використовуватися як у переносному варіанті, так і встановлюватися на невеликі засоби пересування.

Навіщо потрібні захищені приймачі GPS

Наявність систем супутникового позиціювання — це те, що дає перевагу арміям розвинутих країн над тими, що застрягли в середині ХХ століття. Саме ці системи забезпечують точність влучення ракет та снарядів. І недарма росія перед початком вторгнення в Україну намагалася глушити GPS.

Для цього не потрібно дуже хитрого обладнання, достатньо передавача, що створює потужні хаотичні коливання на тій самій частоті. США загрозу від можливого глушіння GPS зрозуміли ще 10 років тому, і 2012-го доручили трьом компаніям — Raytheon, L3Harris та BAE Systems — розробити приймачі, стійкі до перешкод.

Програма отримала назву Military Global Positioning System User Equipment. Її вартість становила 1,4 млрд доларів. Як саме інженерам вдалося подолати штучні перешкоди, не повідомляється, але доправлені в Німеччину пристрої доводять, що фахівці працювали недарма.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine