Астронавт зробив з борта Міжнародній космічній станції (МКС) захоплюючий знімок надзвичайного природного явища — величезної геологічної форми, що нагадує череп, який неначе дивиться в космос із поверхні Землі.
Цей об’єкт був сфотографований 12 лютого 2023 року, коли МКС пролітала над масивом Тібесті — гірським хребтом, що простягається через центр пустелі Сахара по територіях Чаду та Лівії. Але NASA оприлюднила це вражаюче зображення лише 31 жовтня, приурочивши його до свята Гелловін. Знімок був зроблений із використанням цифрової камери Nikon D5 з об’єктивом, що має фокусну відстань 500 мм.
На перший погляд може здатися, що це моторошний гігантський череп. Але насправді це вулканічний кратер незвичайної форми, прихований у самому серці пустелі Сахара. Він розташований на дні кратера Тру-о-Натрон, також відомого як Дун-Орей. «Череп» має розмір близько кілометра і виник як результат потужного виверження, що відбулося тисячі років тому.
Частина, схожа на «обличчя черепа», сформована тінями від краю кратера, що виник внаслідок вибуху або обвалу поверхні після часткового опорожнення магматичної камери. «Очі» та «ніс» цього «обличчя» є шлаковими конусами — крутими конічними утвореннями навколо вулканічних жерл.
Специфічно білий колір рота, носа та лівої щоки «черепа» пов’язаний із натронною мінеральною кіркою. Натрон — це природна суміш солей, що складається з декагідрату карбонату натрію, бікарбонату натрію, хлориду натрію та сульфату натрію. Темна область ліворуч від «обличчя» являє собою тінь, відкинуту високим краєм кратера.
Точна дата і час утворення Тру-о-Натрон лишається невідомою, але фахівці вважають, що це сталося приблизно 14 тисяч років тому, коли цей район був досить густо заселений і повністю вкритий озером.
Раніше ми показували наймоторошніші об’єкти Всесвіту.
За матеріалами NASA
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine