Астронавт Скотт Келлі обраний для вивчення таємниці НЛО

Керівництво NASA обрало команду із 16 вчених та експертів, які намагатимуться розгадати таємницю навколо невпізнаних літаючих об’єктів, більш відомих як НЛО. Незалежне дослідження розпочалося у понеділок, 24 жовтня. До складу групи увійшли експерти з багатьох дисциплін: астробіології, океанографії, генетики, політики та планетології, а також астронавт NASA у відставці Скотт Келлі.

NASA за 9 місяців спробує пояснити загадку феномену НЛО
NASA за 9 місяців спробує пояснити загадку феномену НЛО. Зображення: Science Alert

Новостворена команда впродовж 9 місяців розглядатиме задокументовані дані від цивільних державних установ, комерційних організацій та інших джерел. За словами NASA, результати будуть оприлюднені у середині 2023 року, а дослідження зосереджені на тому, як ці дані можна проаналізувати для вивчення непізнаних літаючих об’єктів, які в аерокосмічній адміністрації називають непізнаними повітряними явищами (НПЯ, або UAP). На проєкт виділили не більше 100 тисяч доларів.

Астронавт NASA Скотт Келлі
Астронавт NASA Скотт Келлі. Фото: The New York Times

«Команда шукатиме дані про загадкові об’єкти в небі, які з наукової точки зору не можна ідентифікувати як літаки або відомі природні явища. Розуміння цих даних має вирішальне значення, яке допоможе нам зробити висновки про те, що насправді відбувається в нашому небі», — сказав Томас Зурбухен, заступник адміністратора Управління наукових місій у штаб-квартирі NASA.

За даними аерокосмічної адміністрації, вивчення цієї таємниці важливе, адже стосується авіаційної та національної безпеки. Але за увесь час так і не було отримано жодних доказів того, що НЛО має позаземне походження.

Пошуки життя

Космічне агентство вже давно має завдання знайти життя на інших планетах. Тому астробіологічні програми є частиною уваги NASA. Наразі марсохід Mars Perseverance шукає ознаки стародавнього життя, яке могло колись існувати на Червоній планеті, тоді як майбутні місії розробляються для пошуку біомаркерів в океанських світах Сонячної системи, наприклад, на льодяному супутнику Сатурна Європі.

Враховуючи проблеми національної та авіаційної безпеки, вчені хочуть переглянути задокументовані спостереження за НЛО та встановити, чи вони є природними, чи їх потрібно пояснити іншим чином. Звичайно, за увесь час існування феномену непізнаних літаючих об’єктів, їх сприймають зневажливо та несерйозно, як такі, що взагалі не стосуються академічної науки. Але Зурбухен наполягає, що категорично виступає проти такого легковажного ставлення.

Раніше ми повідомляли про те, що ВМФ США має багато відеозаписів НЛО.

За матеріалами CNN

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine