Незрозумілі та небезпечні: військові США зізналися про існування НЛО

Анонсовані минулого тижня слухання про «розкриття правди» про НЛО відбулися в ніч із 16 на 17 травня у Конгресі. Підкомітет з боротьби з тероризмом і контррозвідкою Палати представників США разом з військовими поділилися інформацією про непізнані літаючі об’єкти, які вони вважають за краще називати непізнаними повітряними явищами (НПЯ). Американські військові разом із розвідкою активно класифікують та намагаються характеризувати всі повідомлення про непізнані повітряні явища.

Військові відкинули гіпотезу про позаземне походження НЛО
Військові відкинули гіпотезу про позаземне походження НЛО. Зображення: BBC

Двоє високопоставлених військових поділилися успіхами в ідентифікації НЛО з використанням сучасних технологій у тісній співпраці з експертами. Для вивчення цього феномену був навіть створений спеціальний офіс проведення розслідувань, відомий як Група синхронізації ідентифікації та управління повітряними об’єктами (AOIMSG).

«Сьогодні ми виведемо цю організацію з тіні», — заявив голова зборів та член палати представників від штату Індіана Андре Карсон під час слухань. У своїй доповіді він назвав НПЯ потенційною загрозою національній безпеці. Також Карсон додав, що пілоти, які повідомляли про них, надто довго зазнавали критики та глузування.

Пояснення, як і раніше, немає

Відповідаючи на запитання про НЛО, заступник директора військово-морської розвідки Скотт Брей зізнався, що військове відомство не може пояснити їхню природу. Він зазначив, що з моменту випуску першого звіту 2021 року про ці об’єкти кількість повідомлень про НЛО зросла до більш ніж 400 випадків. Інциденти, багато з яких відбулися на військових полігонах і в повітрі над США, залишаються непізнаними, але стали помітно частими та продовжуються.

У центрі уваги слухань був звіт Пентагону від червня 2021 року, в якому говорилося, що пілоти ВМС США повідомили про 144 незрозумілі спостереження в небі, починаючи з 2004 року. Більшість із них, за висновком департаменту, є фізичними об’єктами. Чиновники Пентагону продемонстрували раніше засекречені кадри НЛО. На відео металева сфера летить траєкторією польоту винищувача на гіперзвуковій швидкості. Об’єкт, що спостерігався пілотом FA-18 у 2021 році, був також зафіксований бортовими датчиками літака, що є доказом їхнього фізичного існування, а не ілюзією чи монтажем. Але що це могло бути — залишається загадкою.

Зі 144 спостережень НЛО 18 об’єктів продемонстрували незвичайну поведінку в польоті. При цьому вони «різко зупинялися, маневрували або рухалися зі значною швидкістю без очевидних рушійних установок», — йдеться в повідомленні.

«Раніше льотчики намагалися не повідомляти про побачене, оскільки з них глузували, якщо вони згадували про це у своїх звітах. Міністерство оборони своєю чергою намагалося не торкатися цієї теми зовсім, побоюючись критики з боку уряду. Тому в основі цього слухання лежить проста ідея: НЛО є потенційною загрозою національній безпеці, й до них потрібно ставитися відповідно», — сказав Андре Карсон.

Позаземне походження не підтверджено, але не виключено

На слуханнях також давали свідчення заступник міністра оборони з розвідки та безпеки Рональд Моултрі, радник міністра оборони Ллойд Остін та організатор AOIMSG. Моултрі сказав, що Пентагон не виключає можливості зв’язку НЛО з позаземним життям. Проте доказів позаземного походження цих об’єктів поки що немає. Що стосується земного походження, то НЛО абсолютно точно не належать до секретних військових літаків США.

«Наша мета полягає не в тому, щоб щось приховати, а в тому, щоб зрозуміти природу цього явища», — заявив Моултрі.

НЛО - одна із найбільших загадок нашого часу
НЛО — одна з найбільших загадок нашого часу

Скотт Брей взагалі відкинув гіпотезу про позаземне походження НЛО, оскільки під час вивчення цих об’єктів не було виявлено жодних цьому доказів. Однак у НЛО військові побачили небезпеку. Брей наголосив, що НЛО навіть 11 разів стикалися з літаками ВМС США, внаслідок яких були втрати. Деякі зіткнення відбувалися навіть над таємними ядерними об’єктами. Як приклад наводять інцидент на авіабазі Мальмстрем в Монтані 1967 року, коли 10 ядерних міжконтинентальних балістичних ракет були виведені з ладу, а над базою було видно червону кулю, що світиться.

База даних документів, створена секретною програмою Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP) Міністерства оборони США, що працювала з 2007 по 2012 рік, містила звіти про більш ніж 300 медичних випадків про передбачувані взаємодії людей з НЛО. Деякі з яких включали опіки, ушкодження головного мозку, ушкодження нервів, прискорене серцебиття та головні болі через близькі контакти з «аномальними транспортними засобами».

Прозорість із суспільством

За словами члена палати представників Карсона, слухання були спробою законодавців привнести деяку прозорість у процес, за допомогою яких Пентагон зізнався, що розслідує незрозумілі спостереження, і ставиться з усією серйозністю до повідомлень очевидців про дивні явища в повітрі.

Водночас, попри прагнення прозорості, більшість задокументованих спостережень, як і раніше, залишається засекреченими з міркувань національної безпеки. Після публічних слухань було друге закрите слухання, призначене для наради про засекречену інформацію.

Востаннє таке подібне слухання проводилося 1969 року, коли розслідування ВПС США щодо НЛО під назвою «Проєкт Синя книга» завершилося висновком, що жоден незрозумілий літаючий об’єкт не отримав пояснення, але тоді жоден з них не вважався загрозою національній безпеці.

Нагадаємо, що раніше загадковий вхід до печери на Марсі розбурхав громадськість.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску