«Аль-Амаль» зазнімкував Деймос зблизька

Космічний апарат «Аль-Амаль» пролетів на відстані 100 км від супутника Марса Деймоса і зазнімкував його на тлі Червоної планети. Це перша фотографія цього небесного тіла зблизька за останні кілька десятиліть.

Деймос на тлі Марса
Деймос на тлі Марса. Джерело: UAE Space Agency via AP

«Аль-Амаль» зазнімкував Деймос

Космічний апарат Об’єднаних Арабських Еміратів «Аль-Амаль» у березні зблизька зазнімкував супутник Марса Деймос. Проте відомо про це стало тільки зараз. Вчені повідомили про це під час наукової конференції у Відні, яка відбулася 24 квітня.

«Аль-Амаль» перебуває на орбіті Марса з 2020 року. 10 березня 2023-го він наблизився до Деймоса на відстань у 100 км і зазнімкував його на тлі самої планети, отримавши красивий знімок. Фахівці місії вказують на те, що це найближчий прольот біля цього небесного тіла за останні кілька десятиліть.

Вперше Деймос зблизька зазнімкував космічний апарат NASA Viking-2 у 1977 році. Тоді знімки були зроблені з відстані всього 30 км. Але відтоді вже багато років менший із двох супутників Марса фотографували лише здаля.

Чим цікавий Деймос

У тому, що у Марса має бути два супутники, було відомо ще задовго до їхнього відкриття. Однак підтвердити їхнє існування вдалося тільки 1877 року. Відтоді вчені основну увагу приділяли Фобосу. Він більший і розташований набагато ближче до планети, ніж Деймос. Через це його зручно і цікаво спостерігати.

А ось Деймос обертається на відстані у 23 тис. км від планети. Це близько до внутрішньої частини орбіти «Аль-Амаль», тож дослідження цього супутника від самого початку замислювалися як одна з основних цілей місії.

Арабські вчені далекі від завершення своїх досліджень. Проте вже зараз можуть із впевненістю сказати, що теорія про те, що Деймос — астероїд, захоплений тяжінням Марса, не відповідає дійсності. Як і Фобос, він утворився одночасно з планетою.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії