Зонд «Аль-Амаль» створив тривимірну карту Марса в приголомшливих деталях

Нова карта Марса показує Червону планету в приголомшливих деталях, вона відкриває безліч захопливих геологічних особливостей, що помітні з орбіти. Карта високої роздільної здатності допоможе вченим відповісти на низку актуальних питань про Марс, зокрема про те, як він став сухим і безплідним ландшафтом, попри те, що колись був багатий на рідку воду.

Карту Марса створила група вчених під керівництвом Нью-Йоркського університету Абу-Дабі (NYUAD) і Центру космічної науки Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Дослідники використовували дані, зібрані з орбіти навколо Марса в рамках місії Emirates Mars Mission (EMM), також відомої як Hope, або «Аль-Амаль». Карта показує Червону планету «очима» найсучаснішої бортової системи зображення Emirates Exploration Imager (EXI).

Щоб створити деталізовану карту поверхні, було проведено понад 3000 спостережень за допомогою EXI, зроблених протягом одного марсіанського року, тобто періоду, еквівалентного двом рокам на Землі. Потім усі знімки з’єднали разом, щоб створити кольорову композицію. Отримана карта показує багато основних геологічних особливостей Червоної планети у високій роздільній здатності.

Карта Марсу, створена місією «Аль-Амаль»
Карта Марса, створена місією «Аль-Амаль» Об’єднаних Арабських Еміратів. Авторство зображення: NYU Abu Dhabi

На карті помітно полярні крижані шапки, гори та довго неактивні вулкани, а також залишки стародавніх річок, озер і долин, які близько 3,5 млрд років тому були переповнені рідкою водою. Отже, карта може допомогти планетологам краще зрозуміти, як клімат Марса змінювався протягом мільярдів років, що призвело до сухого та безплідного світу, який ми спостерігаємо сьогодні.

Орбітальний корабель «Аль-Амаль» — це перша міжпланетна місія ОАЕ та арабського світу в цілому. За замовленням лідерів ОАЕ в 2014 році, космічний корабель був запущений з Японії 20 липня 2020-го. Після близько семимісячної подорожі Hope успішно досяг орбіти Марса 9 лютого 2021 року, де працює по нині.

Раніше ми повідомляли про те, як «Аль-Амаль» сфотографував марсіанські супервулкани.

За матеріалами Space.

  Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine