Аерокосмічний стартап провів випробування двигунів багаторазової ракети

Аерокосмічний стартап STOKE Space опублікував запис вогневого тесту. Під час нього компанія випробувала рушійну установку, яку планується встановити на другий ступінь її повністю багаторазової ракети.

Випробування силової установки, призначеної для другого ступеня ракети компанії STOKE Space. Джерело: STOKE Space

STOKE Space була заснована групою колишніх працівників компаній SpaceX та Bluer Origin. Її основною метою є створення повністю багаторазової ракети-носія. За оцінками керівництва компанії, це дозволить знизити вартість космічних запусків у 20 разів.

Оскільки SpaceX і Blue Origin вже продемонстрували здатність повторно використовувати перші ступені ракет, у STOKE Space вирішили зосередити всі зусилля на поки що невирішеній проблемі повернення других ступенів. У компанії стверджують, що ракета вже має інноваційний багаторазовий двигун, а також надійну та просту систему теплозахисту, яка дозволить ступеню пережити вхід в атмосферу.

Відомо, що другий ступінь ракети STOKE Space оснастять головним обтічником, який розкривається (над чимось схожим зараз працює компанія Rocket Lab), а її двигун використовуватиме водень як паливо. Щодо першого ступеня, то його силові агрегати працюватимуть на метані й для нього буде застосована така ж схема посадки, як і для Falcon 9. При цьому STOKE Space поки що не розкриває цифри планованої вантажності свого носія.

Ви також можете почитати про те, як компанія Rocket Lab здійснила успішний прожиг двигуна, що побував у космосі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine