SpaceX всоте посадила перший ступінь ракети

21 грудня з космодрому на мисі Канаверал відбувся останній цього року запуск за участю ракети Falcon 9. Він завершився успіхом. Falcon 9 відправила до МКС корабель постачання Dragon з вантажем, до якого входять різдвяні та новорічні подарунки для екіпажу станції. Перший ступінь ракети здійснив успішну посадку на автономну баржу в Атлантичному океані.

Посадка першого ступеня Falcon 9 на баржу. Джерело: SpaceX

Місія стала тридцять першим пуском ракети Falcon 9 цього року. Це новий рекорд для SpaceX. Попереднє досягнення було встановлене 2020-го. Тоді SpaceX здійснила 26 пусків Falcon 9.

SpaceX також досягла символічної віхи у вигляді сотні успішних посадок перших ступенів своїх ракет. Що цікаво, вперше компанія зуміла здійснити подібну операцію 22 грудня 2015 року. Отже, їй знадобилося шість років, щоб досягти круглої цифри у сотню посадок.

Прикладом того, наскільки повернення перших ступенів стало рутинною подією для SpaceX, може бути те, що з тридцяти однієї місії 2021 року лише одну спіткала невдача. Щодо загальних цифр, то зі ста посадок дев’яносто три припадає на пуски ракети Falcon 9. Інші сім — це місії за участю ракети Falcon Heavy (шість бічних прискорювачів і один центральний ступінь).

Нагадаємо, що недавно SpaceX встановила інший рекорд, здійснивши два пуски ракети Falcon 9 з інтервалом лише 15 годин.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine