Компанія Rocket Lab почала установку на своєму заводі в Мериленді 90-тонного 3D-принтера, призначеного для автоматизованого укладання вуглецевих волокон. Він друкуватиме компоненти нової ракети Neutron.

12-метрова роботизована машина була створена на замовлення компанією Electroimpact. Нещодавно вона пройшла приймальні випробування, після чого фахівці Rocket Lab розпочали її встановлення.
За словами представників Rocket Lab, принтер може переміщатися на відстань до 30 метрів завдовжки та укладати безперервний композитний матеріал з вуглецевого волокна зі швидкістю 100 метрів на хвилину. Машина також оснащена повністю автоматизованою системою виявлення дефектів. Це дає додаткову гарантію того, що критично важливі частини конструкції ракети-носія впораються з покладеним на них завданням.
3D-принтер буде використовуватися для друку ракети Neutron, чий дебют заплановано на 2025 рік. Ключовою особливістю нового носія є її головний обтічник, який об’єднаний з багаторазовим першим ступенем. Він не скидатиметься, а розкриватиметься, випускаючи другий ступінь із корисним навантаженням, після чого знову закриється і ступінь повернеться на Землю.

У процесі розробки Neutron, інженери Rocket Lab вирішили зробити ставку на вуглецеві композити в її конструкції. Вони обґрунтували свій вибір тим, що цей матеріал має виняткову міцність при малій вазі, що ідеально підходить для багаторазових пусків.
Завдяки 3D-принтеру, Rocket Lab розраховує автоматизувати виробництво всіх великих композитних конструкцій Neutron, включно з 28-метровою міжступеневою секцією, 7-метровим баком першого ступеня і 5-метровим баком другого ступеня. Очікується, що це дасть змогу заощадити компанії понад 150 000 виробничих годин і скоротить процес створення компонентів ракети до одного дня. Машина також буде використовуватися для друку перших ступенів ракети Electron і деталей космічних апаратів.
Нагадаємо, що недавно Rocket Lab отримала контракт NASA на розробку альтернативного плану з доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту.
За матеріалами Rocket Lab