Австралійське космічне агентство досліджує космічне сміття, яке впало на Снігові гори на півдні Нового Південного Уельсу, повідомляє The Guardian. Між 14 і 25 липня були знайдені три великі шматки сильно обгорілого об’єкта, один з яких нагадував пам’ятник інопланетянам, встановлений серед трав’янистого поля.
Експерти ідентифікували частини та припустили, що вони належать космічному кораблю SpaceX Crew Dragon, який доставив чотирьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію в листопаді 2020 року. Це була перша місія компанії з екіпажем до МКС. Потім космічний корабель знову увійшов в атмосферу Землі 9 липня, утворивши вогняну смугу в ранковому небі над Австралією.
«Це частина вантажного відділення Crew Dragon, яка відділяється до того, як капсула Dragon повернеться на Землю. Вона має розміри 4 х 4 м та важить трохи більше 100 кг», — пояснив Марко Лангбрук, викладач астродинаміки та космічних місій Делфтського технічного університету в Нідерландах.
Вантажне відділення Crew Dragon розташоване під космічним кораблем. Цей відсік залишається прикріпленим до Dragon, поки космічний корабель не збирається знову увійти в атмосферу Землі. Перед спуском він від’єднується від багаторазового космічного корабля. Коли Crew Dragon приземляється, вантажний відсік залишається на деякий час на орбіті, а згодом згорає в атмосфері. Але не всі частини повністю знищуються, вони можуть досягати поверхні Землі.
З розвитком приватної космічної галузі та пов’язаними з нею амбіціями інциденти з падінням фрагментів космічного корабля стаються все частіше. Минулого тижня уламки китайської ракети впали на територію Індонезії та Малайзії після того, як її основний ступінь упав на Землю 30 липня. Хоча ці випадки не призвели до жертв, нове дослідження показує, що ймовірність смертельної загрози щороку зростатиме. Знаючи це, такі компанії, як SpaceX, мають враховувати, куди падають їхні ракети, або принаймні визнавати це, коли вони приземляються поблизу населених пунктів.
SpaceX поки не підтвердила, чи належить цей уламок космічного сміття компанії.
Нагадаємо, що раніше МКС вистрілила сміттєвою гарматою.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine