МКС знову довелося ухилятися від російського сміття

Уламки, що утворилися після підриву росією власного супутника у листопаді минулого року, ледь не зіткнулися з МКС. Попри те, що країна-агресорка заявляла про безпечність цих випробувань, цього разу вмикати двигуни для уникнення сміття довелося саме їм.

МКС ледь не пошкодило російське сміття
Міжнародна космічна станція. Джерело: NASA

Російське сміття продовжує становити небезпеку

У четвер, 16 червня, Міжнародній космічній станції (МКС) довелося увімкнути двигуни російського вантажного корабля «Прогрес-81». Зроблено це було для того, аби запобігти зіткненню з уламками супутника «Космос-1408», який самі ВКС РФ і підірвали у листопаді 2021 року. Про це повідомив голова космічного відомства країни Дмітрій Рогозін.

Коли 15 листопада уламки «Космосу-1408» утворили щільну хмару на орбіті, всі держави заговорили про небезпеку, яку застосування цієї зброї сможе спричинити для орбітальної діяльності. Екіпажу МКС тоді довелося маневрувати, щоб уникнути зіткнення. Взимку про небезпеку від тих самих уламків для своїх супутників повідомляли можливі союзники росії з майбутніх космічних перегонів — китайці.

Але відомство Дмітрія Рогозіна продовжувало стверджувати, що їхнє космічне сміття не становить небезпеки для мирних об’єктів. Приблизно так само, як вони це говорили про російські війська поблизу кордону України.

Збільшення кількості сміття на орбіті
Наслідки випробування російської космічної зброї. Джерело: LeoLabs

І ось той самий Рогозін із гордістю виставляє відео ввімкнення двигунів вантажного корабля від сміття, яке несподівано стало небезпечним. Зокрема і для космонавтів, які з незрозумілих причин одягли в політ комбінезони у кольорах країни, на яку їхня власна держава підступно напала.

Рогозін та МКС

Логіку Рогозіна щодо МКС та й взагалі до всього міжнародного співробітництва у космосі зрозуміти важко. З одного боку, він ставить ультиматуми, погрожує та розриває усі можливі зв’язки. З іншого — демонструє такі ось «героїчні вчинки».

Схоже, що росія намагається нав’язати світовій космічній спільноті любов на власних умовах. Про те, що це називається «зґвалтування» Рогозін знає приблизно стільки ж, скільки й про те, що несанкціонований доступ до чужого телескопа є крадіжкою. Залишилося дізнатися, як до такого ставиться міжнародна спільнота.

За матеріалами https://www.space.com/space-station-dodges-russian-satellite-debris

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine