Юпітер зазнав космічного бомбардування

Японським астрономам вдалося зазнімкувати яскравий спалах у північній півкулі Юпітера. Він був спричинений входом у його атмосферу невідомого небесного тіла.

Подія сталася 28 серпня о 16:45 за всесвітнім часом. За попередніми оцінками, розмір об’єкта, що зіткнувся з Юпітером, становив близько 10 м. Найімовірніше, це був невеликий астероїд або комета. Не виключено, що момент удару зафіксували й інші астрономи й незабаром ми побачимо нові записи зіткнення.

Загалом, подібні події не є рідкістю для Юпітера. Будучи найбільшою та наймасивнішою планетою Сонячної системи, він регулярно «збирає врожай» космічних гостей. У середньому падіння різних об’єктів на нього реєструються раз на кілька років. Востаннє це сталося в червні 2022-го.

Найвідомішим випадком космічного бомбардування Юпітера є його зіткнення з уламками комети Шумейкерів-Леві-9 у липні 1994 року. Тоді в атмосферу газового гіганта увійшло кілька десятків фрагментів. Вони утворили гігантські вогняні кулі, температура всередині яких перевищувала 24 тис. градусів за Цельсієм.

Наслідки падіння на Юпітер уламків комети Шумейкерів-Леві-9. Джерело: Hubble Space Telescope Comet Team and NASA

Загальний обсяг енергії, що виділилася під час падіння тільки найбільшого уламка комети, оцінили в 6 тис. гігатонн у тротиловому еквіваленті, що в 600 разів більше, ніж весь накопичений ядерний арсенал людства. Відразу після удару в атмосфері Юпітера здійнялися хмари розжареного газу, а на місці уламків, що впали, залишилися величезні темні плями діаметром у тисячі кілометрів, які потім зникали протягом року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії