Японським астрономам вдалося зазнімкувати яскравий спалах у північній півкулі Юпітера. Він був спричинений входом у його атмосферу невідомого небесного тіла.
きのうのTLで知った木星の閃光、撮影したデータを確認してみたら写っていました。
— MASA Planetary Log (@MASA_06R) August 29, 2023
…声が出ました(^^;
日本時間2023年8月29日1:45、世界時28日16:45です。https://t.co/UYhnvAmA63https://t.co/Y7nCHtJq4k pic.twitter.com/g0FerdyoVg
Подія сталася 28 серпня о 16:45 за всесвітнім часом. За попередніми оцінками, розмір об’єкта, що зіткнувся з Юпітером, становив близько 10 м. Найімовірніше, це був невеликий астероїд або комета. Не виключено, що момент удару зафіксували й інші астрономи й незабаром ми побачимо нові записи зіткнення.
Загалом, подібні події не є рідкістю для Юпітера. Будучи найбільшою та наймасивнішою планетою Сонячної системи, він регулярно «збирає врожай» космічних гостей. У середньому падіння різних об’єктів на нього реєструються раз на кілька років. Востаннє це сталося в червні 2022-го.
Найвідомішим випадком космічного бомбардування Юпітера є його зіткнення з уламками комети Шумейкерів-Леві-9 у липні 1994 року. Тоді в атмосферу газового гіганта увійшло кілька десятків фрагментів. Вони утворили гігантські вогняні кулі, температура всередині яких перевищувала 24 тис. градусів за Цельсієм.
Загальний обсяг енергії, що виділилася під час падіння тільки найбільшого уламка комети, оцінили в 6 тис. гігатонн у тротиловому еквіваленті, що в 600 разів більше, ніж весь накопичений ядерний арсенал людства. Відразу після удару в атмосфері Юпітера здійнялися хмари розжареного газу, а на місці уламків, що впали, залишилися величезні темні плями діаметром у тисячі кілометрів, які потім зникали протягом року.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine