Європейському космічному агентству потрібні добровольці для вивчення комети

У період з 2014 по 2016 рік космічний апарат Rosetta Європейського космічного агентства (ESA) вивчав комету 67P/Чурюмова-Герасименко за сотні мільйонів кілометрів від Землі. Апарат збирав дані про структуру та геологію космічної породи. Тепер ESA просить пильні очі громадськості вивчити фотографії комети та повідомити про відмінності у характеристиках її поверхні, що змінилися з часом.

67P/Чурюмова-Герасименко
Зображення поверхні 67P/Чурюмова-Герасименко до зближення із Сонцем та після. Фото: ESA

«З огляду на складність зображень, людське око набагато краще виявляє невеликі зміни між двома зображеннями, ніж автоматизовані алгоритми», – сказав Шандор Крук, астрофізик з Інституту позаземної фізики ім. Макс Планка.

Зіркі очі на допомогу науці

Використовуючи інструмент під назвою Rosetta Zoo, добровольцям пропонується подивитися на паралельні зображення різних областей поверхні 67P/Чурюмова-Герасименко, зроблені до та після того, як вона наблизилась до Сонця. Добровольці можуть вивчати фотографії: збільшувати масштаб та повертати. Користувачам пропонується вказати тип геологічної особливості, яка, на їхню думку, може бути представлена ​​на зображенні: пил, валун або ерозія.

Приклад порівняння фотографій 67P/Чурюмова-Герасименко
Приклад порівняння фотографій 67P/Чурюмова-Герасименко

«За останні кілька років астрофотографи та космічні ентузіасти змогли виявити зміни та ознаки активності на зображеннях з Rosetta. Однак нам потрібно більше людей обробити величезний масив даних. Нам безперечно потрібно більше пильних очей!» — сказав Бруно Мерін, голова Центру наукових даних ESA ESAC в Іспанії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Добровільна робота над даними буде використана для створення карток активних областей на поверхні комети. Чим більше очей прикуто до цих фотографій, тим більше інформації про стародавні уламки, що плавають у нашій Сонячній системі, можна отримати.

Rosetta та 67P/Чурюмова-Герасименко

67P/Чурюмова-Герасименко вперше відкрита 1969 року українцем Климом Івановичем Чурюмовим. Комета має еліптичну орбіту з періодом обігу 6,5 років. Коли Rosetta прибула до об’єкта у 2014 році, вона стала першим космічним апаратом, який зустрівся з цією кометою.

Знімки Rosetta комети 67P
Знімки Rosetta комети 67P у міру наближення до перигелію. Фото: ESA

Коли комета 67P рухалася по своїй орбіті, Сонце висвітлювало її з різних боків. Це допомогло Rosetta докладно розглянути поверхню об’єкта – її ландшафт був зображений на численних зображеннях, знятих за допомогою бортової камери OSIRIS. Кількість отриманих фотографій з апарата величезна, але обробити їх усі – дуже важке завдання.

Нагадаємо, що раніше зонд Philae виявив стародавню кригу на кометі Чурюмова-Герасименко.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів