Відео дня: комета Чурюмова-Герасименко

Відео про космос Космічні технології Новини астрономії, астрофізики та космології

П’ять років тому на початку серпня 2014 р. європейський апарат Rosetta встановив важливе історичне досягнення. Він став першим в історії автоматичним розвідником, що вийшов на орбіту навколо комети Чурюмова-Герасименко (67P/Churyumov-Gerasimenko). За наступні два роки Rosetta скинула на її поверхню посадковий модуль Philae і зробила багато детальних фотографій «хвостатої гості».

Після завершення місії ESA опублікувала архів, що складається з понад 400 тис. фотографій. Австрійський графічний дизайнер Крістіан Штангль (Christian Stangl) використав ці зображення, щоб створити короткометражний фільм, присвячений кометі Чурюмова-Герасименко та зонду Rosetta. Ролик отримав назву “The Comet”.

Штангль застосував цифрову техніку обробки зображень, щоб анімувати фотографії та перетворити їх на відео. У кадрі можна побачити химерну поверхню кометного ядра, абсолютно не схожу на жоден земний пейзаж, сам зонд Rosetta, апарат Philae, а також «сніг» — частинки речовини, що вибиваються з поверхні комети під дією сонячного випромінювання і тиску летючих речовин, що випаровуються.