Японський апарат «Хакуто-R» надіслав приголомшливе зображення з орбіти Місяця

Приватний космічний апарат «Хакуто-R» зробив знімок освітленої Сонцем ділянки Місяця після прибуття на орбіту нашого супутника 20 березня. Зображення було зроблене камерою, встановленою на посадковому модулі. Після отримання світлини на Землі японська компанія ispace опублікувала приголомшливий знімок в Twitter. На зображенні видно низку яскраво освітлених ударних кратерів на поверхні Місяця на темному тлі космосу. Він також показує частково затінені кратери на місячному лімбі, або краю видимого диска Місяця.

Хакуто-R
Знімок Місяця з борту «Хакуто-R»

«Хакуто-R» був запущений на ракеті Falcon 9 від SpaceX 11 грудня 2022 року. Назва «Хакуто» походить з японського фольклору. Це ім’я білого кролика, який живе на Місяці, адже 2023 рік за азійським календарем — рік Кролика.

Компанія ispace навмисно обрала довгий маршрут до Місяця, щоб зекономити пальне. Очікується, що космічний апарат зробить спробу безпечно спуститись на поверхню Місяця у кінці квітня, якщо все піде за планом. У разі успіху Японія стане четвертою країною, яка посадила космічний апарат на Місяць, після Сполучених Штатів, Радянського Союзу та Китаю. Водночас це буде перша в історії посадка на Місяць приватного космічного корабля.

На борту «Хакуто-R» є крихітний марсохід «Рашид» від космічного агентства Об’єднаних Арабських Еміратів. Компанія також працює над другою та третьою місіями, націленими на запуски у 2024 та 2025 роках.

Раніше Індія з посадковим модулем «Чандраян-2» та ізраїльська компанія SpaceIL із «Берешит» зазнали невдачі у спробах посадки на Місяць у 2019 році.

Ми також повідомляли про те, що «Хакуто-R» показав дивовижне фото Землі з орбіти на шляху до Місяця.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine