«Хакуто-R» показав приголомшливе фото Землі

Японська місія «Хакуто-R» зробила дивовижне фото з унікальним видом на Землю після запуску з мису Канаверал у Флориді. Знімок був опублікований на офіційній сторінці Twitter японського космічного стартапу iSpace, який зазнімкував крихітний апарат, який наразі прямує до Місяця.

Знімок Землі з японського апарату «Хакуто-R»
Знімок Землі з японського апарата «Хакуто-R». Фото: iSpace

«На фото Земля та другий ступінь ракети-носія SpaceX, зазнімкований приблизно через дві хвилини після відстикування», — пояснюють в iSpace.

«Хакуто-R» спробує здійснити посадку на поверхню Місяця. У разі успіху це буде вперше, коли Японія досягне іншого космічного тіла, а також вперше, коли це зробить приватна космічна компанія. Наразі успішні посадки на найближчому сусіді Землі вдалося здійснити національним космічним агентствам Сполучених Штатів, СРСР та Китаю за останні пів століття, але жодна приватна компанія цього досі не зробила.

Амбітний план місії «Хакуто-R»

Посадковий модуль стартував на борту ракети SpaceX Falcon 11 грудня. Приблизно через 19 годин після відділення від ракети-носія космічний корабель «Хакуто-R» зробив перші зображення за допомогою встановленої на борту високоякісної камери.

План місії «Хакуто-R»
План місії «Хакуто-R»

Проєкт став фіналістом конкурсу Google Lunar XPRIZE. Апарат «Хакуто-R» призначений для доставлення вантажів на місячну поверхню. Вихід на орбіту нашого супутника відбудеться за три місяці, після чого він спробує м’яко приземлитись у кратері Атлас. Посадковий модуль також висадить на Місяць перший в історії арабський ровер «Рашид». 10-кілограмовий апарат був збудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ). Він розрахований на роботу впродовж одного місячного дня.

Земля на знімку космічного апарата «Хакуто-R». Джерело: iSpace

Назва «Хакуто» походить з японського фольклору. Це ім’я білого кролика, який живе на Місяці. Наступний рік за азійським календарем — рік Кролика. Очікується, що апарат, зібраний у Німеччині, приземлиться на супутник Землі наприкінці квітня.

Раніше ми повідомляли про те, що Ізраїль планує здійснити посадку на Місяць апаратом «Берешит-2» у 2024 році.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine