Як стати привабливим для космічного бізнесу: Флорида

Скорочення державних програм дослідження космосу не так сильно вдарило по штату Флорида, як могло би. Причиною цього стала фінансова політика штату щодо залучення приватних космічних компаній.

Майбутнє підприємство Terran Orbiter в штаті Флорида.
Майбутнє підприємство Terran Orbiter. Джерело: Terran Orbiter

Terran Orbiter — нове космічне підприємство Флориди

Флорида — головний космічний штат США. Саме тут розташований космодром на мисі Канаверал. І програма Space Shuttle теж реалізовувалася тут. Десять років тому, коли космічні човники перестали літати на орбіту, а по всій країні почали з`являтися приватні компанії, що обіцяли досягти зірок, штат міг втратити свої провідні позиції.

Але цього не сталося. Наприклад, саме тут буде розміщено виробництво супутників компанії Terran Orbital. Вони планують вийти на ринок вже нинішнього року. Підприємство буде розташоване безпосередньо поруч із космодромом. Планується, що площа виробничих приміщень буде більшою за 61 тис. м². Крім того, до 2025 року компанія планує створити 2100 робочих місць.

Причиною, чому Terran Orbital обрала для розміщення підприємства Флориду, є фінансова допомога з боку штату. Вона склала близько 300 млн доларів, і саме завдяки їй компанії вдається так швидко створювати нове підприємство практично з нуля.

Флорида розкриває секрет привабливості

Terran Orbiter — далеко не єдина приватна космічна компанія, що обрала для розміщення своїх підприємств саме «сонячний штат». Boeing, Lockheed Martin, SpaceX, Blue Origin, Airbus OneWeb Satellites, Made In Space — усі вони розмістили свої підприємства у Флориді. Звичайно, поясненням цьому може бути діяльність головного космодрому США. Але, як показує досвід компаній Ілона Маска та Річарда Бренсона, побудувати пусковий майданчик з нуля — теж не така вже й велика проблема.

У того, що Флорида й досі залишається одним із провідних космічних штатів, є значно простіше пояснення. Місцева влада тут прямо чи опосередковано фінансує космічний бізнес. Зазвичай компаніям цієї галузі пропонують звільнення від податків. Однак стартапи, що значну частину свого життєвого циклу проводять, практично нічого не виробляючи, такої допомоги і не потребують.

А ось фінансова допомога — пряма чи у вигляді облігацій, якими можна оплатити, наприклад, оренду приміщень — це те, що стартапи дуже оцінили. Загалом на підтримку космічної галузі Флорида за останні 20 років витратила 2 млрд доларів. І схоже, що у найближчі 10-15 років штат може отримати непогані дивіденди.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine