Як Orion врятує екіпаж у разі аварії ракети SLS: відео

NASA збирається здійснити перший запуск ракети наступного покоління Space Launch System (SLS), найпотужнішої ракети-носія, яку коли-небудь створювало людство. Наступного тижня місія Artemis I знаменує собою початок захоплюючої нової ери дослідження космосу, яка прокладе шлях до висадки екіпажу на Місяць — першої з 1972 року.

Технічне влаштування космічного корабля Orion. Джерело: NASA
Технічне влаштування космічного корабля Orion. Джерело: NASA

Космічний корабель Orion зробить можливою місії астронавтів до Місяця, Марс та навіть за їх межі. Це апарат, який під час свого першого польоту наступного тижня здійснить обліт Місяця в автоматичному режимі без екіпажу, а потім повернеться на Землю у складній 42-денній подорожі.

Модуль екіпажу Orion був створений компанією Lockheed Martin, тоді як європейський сервісний модуль, життєво важливий для постачання електроенергії, двигуна, теплового контролю, повітря та води, є роботою Airbus Defense and Space – підрозділу авіаційного гіганта. Компанія виклала відео, яке пропонує детальний огляд нового космічного корабля Orion, спеціально розробленого для пілотованих місій у далекий космос.

Як показує відео, модуль екіпажу Orion може перевозити до чотирьох астронавтів, тоді як головний двигун космічного корабля здатний розвивати тягу 2700 кг, а вісім допоміжних двигунів забезпечують сумарну тягу до 400 кг. Orion також має чотири семиметрові сонячні крила з 3750 сонячними елементами на крило, які живляться енергією Сонця.

Потужність ракети SLS складає 4 мільйони кг тяги – найбільшу, яку коли-небудь бачили під час запуску. Але така величезна міць має ризик небезпечних наслідків у разі непередбачуваних ситуацій. Тому у відео також висвітлюється система аварійного припинення запуску Orion – механізму, який призначений для активації протягом мілісекунд після серйозної аномалії під час запуску. За потреби система швидко відштовхне капсулу у безпечне місце від ракети, яка потенційно вийшла з-під контролю.

Космічний корабель Orion
Космічний корабель Orion. Ілюстрація: ESA

Якщо погода не завадить старту, то 29 серпня ми станемо свідками надзвичайного видовища.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA опублікувала відео випробування двигунів ракети SLS великим планом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine