NASA опублікувала відео випробування двигунів ракети SLS великим планом

NASA поділилася відео великим планом своєї місячної ракети наступного покоління Space Launch System (SLS) під час нещодавніх випробувань перед її першим польотом. Відеокадри дозволяють зрозуміти, як деякі частини ракети функціонуватимуть під час її майбутнього польоту.

Space Launch System
Ракета наступного покоління Space Launch System. Фото: NASA

На відео помітно, як сопла в основі ракети місячного прискорювача здатні рухатися, що допомагає SLS тримати курс і зберігати стійкість під час польоту. NASA пояснює: «Більшість сучасних ракет обертають для створення керуючого моменту. У карданній системі тяги випускне сопло ракети можна повертати з боку в бік. У міру переміщення сопла напрямок тяги змінюється відносно центру ваги ракети».

Ось ще один ролик, який демонструє маневреність форсунок двигуна, знятий під час того ж тесту:

Найпотужніша ракета в історії людства

Прискорювач NASA SLS використовує чотири двигуни RS-25. Space Launch System — це одна з найпотужніших ракет, коли-небудь створених людством, і є ключовою частиною програми NASA Artemis, яка має за мету доставити першу жінку та першого афроамериканця на поверхню Місяця вже у 2025 році.

NASA Artemis Space Launch System
Погляд великим планом ракети NASA Artemis Space Launch System всередині Vehicle Assembly Building

Готуючись до першого польоту ракети, який, як очікується, відбудеться в найближчі кілька місяців, NASA нещодавно завершила так звану мокру генеральну репетицію апарата після невдалої спроби у квітні. Репетиція включала заповнення паливних баків ракети та виконання імітаційного зворотного відліку, щоб переконатися, що всі її системи працюють належним чином. Під час тестування виявилося кілька відносно незначних проблем. Наразі інженери працюють над їхнім усуненням.

Також ведуться інші останні приготування напередодні довгоочікуваного першого польоту, під час якого ракета SLS відправить космічний корабель Orion без екіпажу на обліт Місяця у межах місії Artemis I. Artemis II буде майже такою ж, але вже з астронавтами на борту. Тим часом Artemis III вперше за 50 років знову поверне астронавтів на поверхню нашого супутника.

Нагадаємо, що раніше двигуни SpaceX Raptor порівняли з армією роботів-убивць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine