Вторгнення росії в Україну підвищило вимоги до кібербезпеки

Перед нападом на Україну росія здійснила масштабну кібератаку на супутникові мережі. Сполучені Штати неабияк занепокоєні надійністю власних супутникових систем і створюють центр спостереження за ними. Також вони закликають компанії стежити за інформаційною гігієною.

Кібербезпека стала головною темою серед супутникових операторів
Кібербезпека стала головною темою серед супутникових операторів. Джерело: AIAA

Російсько-українська війна та кібербезпека

Російсько-українська війна розпочалася з масштабної кібератаки країни-агресорки на супутникові системи. Точніше, атака ця розпочалася ще за добу до самого вторгнення. Хакери намагалися атакувати супутникову інфраструктуру включно з тією, що використовується для зв’язку з військовими дронами.

На момент початку вторгнення ці атаки інтенсифікувалися. Ілон Маск повідомляє, що в цей день росія спробувала глушити сигнали Starlink поблизу кордону з Україною. Також хакери намагалися атакувати супутники Viasat та отримати дані їхніх клієнтів. На думку американських експертів, метою цих дій було пошкодження інфраструктури.

Кібервійна, розв’язана росією, примусила США по-новому поглянути на деякі ініціативи, які поки що лишалися неактивними. Зокрема, тепер велика увага приділяється Центру моніторингу та інформування про стан супутників (Space ISAC). На думку його керівництва, інфраструктура Сполучених Штатів також може бути атакована через космічні апарати.

Що таке Space ISAC

Space ISAC був створений 2019 року в Колорадо-Спрінгс. Досі він працював на правах некомерційної групи. Займався збиранням інформації про спроби зламати супутники. Але у зв’язку з війною статус цієї організації підвищили. Зокрема, восени планується відкрити новий спеціалізований центр спостереження.

Зараз космос не входить до числа критично важливих галузей інфраструктури США. Однак керівництво Space ISAC наполягає на тому, аби змінити цю ситуацію. Якщо це станеться, то Міністерство внутрішньої безпеки почне відстежувати роботу супутникових операторів. Останніх також зобов’яжуть співпрацювати з Центром спостереження та виконувати всі його вимоги щодо кібербезпеки.

Поради компаніям щодо кібербезпеки

Space ISAC вже надав компаніям деякі рекомендації щодо захисту від можливих кібератак росіян. Перша з них полягає у тому, що компанії мають дотримуватися кібергігієни. Підприємствам варто перевірити захист усіх своїх корпоративних та бізнес-систем. Також критично важливою є перевірка ланцюгів постачання. Супутникові оператори мають бути впевнені, звідки надходить те чи інше програмне забезпечення.

Аналогічним способом радять перевірити й усі компоненти, які використовують при запуску супутника. Кожен, хто має доступ до його систем, повинен бути сконцентрований на безпеці.

Також варто пам’ятати, що всі компанії, які працюють у зонах бойових дій, зазнають підвищеної небезпеки. З середовища російських спецслужб вийшло кілька хакерських груп, які добре фінансуються. Їхніх можливостей точно ніхто не знає, тому невеликим компаніям не рекомендується взагалі займатися справами, які можуть привернути їхню увагу.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада