Загибель супутників Starlink зняли на відео

Деякі з супутників Starlink, які постраждали від сонячного шторму 4 лютого, вже зійшли з орбіти. Яскраве відео їхнього входження в атмосферу над Пуерто-Рико опублікувала некомерційна астрономічна організація.

Cупутники Starlin входять у атмосферу.
Cупутники Starlink входять в атмосферу. Джерело: sputniknews.com

Cупутники Starlink яскраво зійшли з орбіти

Супутники Starlink, які були нещодавно виведені SpaceX у космос і почали сходити з орбіти через сонячну бурю, зняли на відео. Принаймні, це стверджують співробітники Sociedad de Astronomia del Caribe, неприбуткової організації, котра займається спостереженнями зоряного неба. Саме над Пуерто-Рико у понеділок, 7 лютого, можливо, відбулися перші руйнування «старлінків» під час їхнього входу в атмосферу.

Трихвилинне відео містить кадри того, як у нічному небі спалахують і розвалюються на частини вогняні кулі. Запис складається з двох окремих частин, кожна з яких триває майже хвилину. Автори повідомляють, що проміжок часу між цими подіями теж складає близько хвилини.

Достеменно невідомо, чи на відео зафіксована загибель двох апаратів SpaceX, чи це — просто фрагменти одного й того ж супутника, який спочатку розділився навпіл. Безсумнівно єдине: на записі — останні хвилини Starlink.

Чому супутники зійшли з орбіти

Причиною сходження супутників Starlink стала сонячна буря, яка досягла Землі 4 лютого. Потік заряджених частинок не зміг пошкодити електронну начинку сателітів, однак призвів до ущільнення шарів атмосфери на висоті кількох сотень кілометрів. І саме там у той час перебували супутники SpaceX, запущені напередодні.

Опір середовища зріс. Інженери намагалися переорієнтувати супутники так, щоб знизити його, але зазнали невдачі. Швидкість апаратів почала знижуватися, і вони зійшли з орбіти. Їхні падіння відбуваються впродовж усього цього тижня. Астрономам з Пуерто-Рико просто пощастило побачити одне з них в ідеальних для цього умовах.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine