Вплив п’ятої фундаментальної сили Всесвіту відчутний поблизу Землі

Науковці припускають, що існування п’ятої сили можна виявити не в далеких куточках космосу, а через спостереження за об’єктами у Сонячній системі. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у Communications Physics, астероїди, зокрема Бенну, можуть допомогти підтвердити гіпотезу про нову частинку, яка формує темну матерію — невидиму субстанцію, що становить 85% маси Всесвіту. 

Астероїди поблизу Землі в уявленні художника
Астероїди поблизу Землі в уявленні художника. Ілюстрація: Unsplash

Астероїди як ключ до нової фізики 

Науковці вважають, що дані, зібрані NASA під час місії OSIRIS-REx на Бенну, можуть вказувати на невідповідності у Стандартній моделі фізики. Ці невідповідності можуть стати доказами існування ще невідомої сили чи частинки. Як нагадують дослідники, саме через аномалії в орбіті Урана колись передбачили існування Нептуна, що підтверджує значення таких спостережень. 

Ю-Дай Цай, провідний автор дослідження та науковець Лос-Аламоської національної лабораторії, підкреслює, що аналіз траєкторій космічних об’єктів часто виявляє аномалії, які можуть свідчити про нову фізику. 

Межі Стандартної моделі 

Сьогодні Стандартна модель фізики пояснює три з чотирьох фундаментальних сил: електромагнітну, сильну та слабку взаємодії. Однак гравітація, яка є викривленням простору-часу за теорією Ейнштейна, не включена в цю модель. Це лише одна з проблем у сучасній фізиці, адже Стандартна модель також не пояснює природу темної матерії. 

Астероїд Бенну. Джерело: NASA / Goddard / University of Arizona

Темна матерія, попри свою невидимість, відіграє ключову роль у формуванні структур галактик завдяки своєму гравітаційному впливу. Однією з найпоширеніших гіпотез є припущення, що темну матерію можуть утворювати надлегкі бозони, маса яких менша за одну мільярдну частину маси електрона. 

Пошук нової частинки 

Раніше науковці намагалися виявити надлегкі бозони, аналізуючи взаємодії поблизу чорних дір. Проте тепер дослідники використали отримані дані з Бенну для обмеження можливих проявів цієї гіпотетичної п’ятої сили. Співавтор дослідження Санні Ваньоцці з Університету Тренто зазначає, що встановлені обмеження є одними з найжорсткіших в історії для такої сили типу Юкави. 

Погляд на майбутнє 

Щоб підтвердити свої висновки, науковці планують спостереження за іншим астероїдом — Апофісом, який у 2029 році пролетить повз Землю на дуже близькій відстані. Цей проєкт може надати нові можливості для перевірки теорії про п’яту силу й допомогти краще зрозуміти природу темної матерії. 

Раніше ми повідомляли про шанси зіткнення астероїда Бенну із Землею.

За матеріалами phys.org

Це двійнята! Таємниця знаменитого коричневого карлика розгадана
Річард Бренсон керуватиме стратостатом Space Perspective під час підйому на висоту 32 км
Комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань — ATLAS) прикрасила знімки обсерваторії SOHO
Аванс на політ до Апофіса: ЕSA профінансувала розробку місії Ramses
Вплив п’ятої фундаментальної сили Всесвіту відчутний поблизу Землі
Venturi Astrolab готується запустити на Місяць невеликий ровер
Три зіткнення астероїдів: учені знайшли джерело більшості метеоритів
Астрономи не знайшли інопланетних передач між планетами системи TRAPPIST-1
Симбіотична зоря R Водолія «плюється» речовиною
За 120 мільйонів років до початку космічного бомбардування: вчені визначили вік найбільшого місячного кратера